Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan

wur@ilot.edu.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie znoszę usterek, które mnie atakują w codziennym użytkowaniu. Poza ograniczoną widocznością są to usterki stosunkowo łatwe do usuniecia. W starym Superbie wszystko, za wyjątkiem braku bocznego miejsca na prawą nogę kierowcy było OK (miałem nawigację prywatną przyklejaną do szyby). Jestem zaszokowany taką nonszalancją producenta.
Karoseria : Zły podział zużycia płynu na spryskiwanie reflektorów i szyby przedniej
Karoseria : Obniżona widoczność w stosunku do starego Superba
Karoseria : Niebezpiecznie nisko ekran nawigacji satelitrnej i błędy w jej komunikatach głosowych
Pomimo wysokiej klasy samochodu zarejestrowane usterki są na tyle poważne, że ocena za całokształt jest niska.
Mam silnik 3,6 FSI, niemozliwy do wprowadzenia w niniejszej ankiecie
Automatyczna skrzynia biegów przy jeździe normalnej zachowuje się nieźle optymalizując zuzycie paliwa przy delikatnym operowaniu pedałem gazu. Przy jeździe sportowej biegi są wykręcane do maxa. Trochę razi opóźnienie startu po wdepnięciu gazu. Super działa ręczna zmiana biegów dźwigniami przy kierownicy. Szkoda, że listki nie obracają się z kierownicą przy małych wychyleniach do 40 st.
Spora stabilność na śliskiej śniegowej nawierzchni
Mocno przeszkadzają w zapewnieniu widzialności szerokie słupki
Za nisko połozony ekran nawigacji może powodować wypadki. Powinien być otwierany do góry tak by był na tle szyby, wtedy nie trzeba odwracać wzroku. To bardzo poważna usterka prawie dyskwalifikujaca samochód tej klasy.
Konieczność zmniejszania hałaśliwego nadmuchu na przednią szybę za każdorazowym włączaniem. Powinno pamietać ostatnio zastosowane ustawienie.
jak na silnik 3,6 l
Wyrzucanie przwie całego płynu spryskiwaczy na reflektory bez możliwości regulacji w serwisie. W starym moim Superbie jest OK a tu totalne nieporozumienie i nie pomaga żadne delikatne operowanie dźwignią, bo wtedy nic nie leci na szybę. Wygląda to wręcz na błąd konstrukcyjny i zimą trzeba kupować płyn niemalże codziennie, bez sensu.
Brak czystej szyby to bardzo poważna usterka wręcz zagrazająca bezpieczeństwu jazdy. Nadspodziewane szybkie bezsensowne zużycie płynu musi byc usunięte by podnieśc ocenę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

11,7