Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan

Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : DSG
Układ elektryczny : Problemy z elektryką- już 2 raz świecąca się kontrolka świec żarowych+ silnika= DPF !!!
Karoseria : Wszystkie \"chromy\" zew -maska+ wlot p+ listwy boczne i t klapa łuszczyły się- wymienione na gwar. Zmatowiałe wokół szyb- gwar nie uznana!!!Prz
Inne : trzeszczące plastiki wew pojazdu na nierównościach- szczególnie konstrukcja tylnego podłokietnika (gdy jest rozłożony).
Bardzo lubię Skodę, ale nie mogę pogodzić się z tym, że nie jestem już pewny tego, czy znowu coś nie wyskoczy. Z powodu uszkodzonej navi miałem stracony wyjazd do D. Tryb awaryjnej pracy silnika 300 km od domu nie należał do przyjemnych doświadczeń. Miałem wcześniej Peugeota 407 sw 2.0 hdi- nie powiem- też się psuł, ale nigdy nie miałem TAKICH problemów jak teraz ze Skodą.
Silnik dostatecznie elastyczny,niezbyt głośny i ekonomiczny.
DSG- no comments! Nie wiedziałem przed zakupem że wymiana oleju w skrzyni DGS jest co 60.000 km i kosztuje 1000 PLN :-(
Auto prowadzi się dobrze- trzeba b się starać aby do akcji włączyło się ESP. Głośna praca na wybojach.
+ duże lusterka, czujniki parkowanie p+t - grube słupli bardzo ograniczają pole widzenia po skosie w przód
OK
Mogło by działać szybciej, ale to diesel.
Przód OK. Tył- Super(b) Bagażnik- Super(b)
TDI CR lepsze niż HDI
Przy zakupie byłem bardzo zadowolony- moj wpis jako jeden z pierwszych. teraz po 2 latach zachwyt już minął.
1. Już na początku problem z chromowanymi ele zew. Łuszczenie wszystkich srebrnych plastików- wymienione na gwarancji. 2. Zmatowiały ramki okien bocznych- odpowiedź serwisu/Skody- używanie złch środków do mycia auta. Nie uznano wymiany gwarancyjnej.
1. Nie działający monitor nawigacji Columbus. Musiałem kilka krotnie podjeżdżać do ASO abu udowodnić, że tak jest naprawdę. W końcu wymieniono navi na nową na gwarancji. 2. Przy ok 60.000 zapaliły się kontrolki świec i silnika. Auto stało tydzień na serwisie- wymieniono jakieś czujniki. Naprawa gwarancyjna. 3. Teraz mam 74.000 km przebiegu i znowu to samo. Przeczuwam problem z DPF!!! Właśnie skończyła mi się gwarancja. Dzwoniłem już do serwisu- na tel nie wiedzą co tym razem, ale już się dowiedziałem, że naprawa będzie PŁATNA. To już wiedzą :(

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

7,1