Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan

Remek, 12 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : ładna, duża, przemyślana, mnóstwo miejsca i wygoda, a przecież o to przede wszystkim chodzi.
Układ elektryczny : padło pół elektryki, padająca często żarówka postojowego lewego
Silnik : padła przepustnica i za nią DPF
Ogólnie autko mimo wszystko fajne. Ładne i przemyślane gabarytowo. Jest wąskie i długie, dużo miejsca z tyłu i super patent z podwójną klapą bagażnika. Idealne do ślubów.
Silnik pracuje OK. Auto nie jest ciężkie, ma kopa.
Skrzynia czasami się delikatnie przycina. Mam wrażenia dziwnej diury \"na dole\", czsami potrafi zgasnąc przy ruszaniu. W innych nowych dieslach tego problemu już nie ma.
Ukłąd jezdny ok, ale w serwisie przy zakupie barany tak mi ustawiły kąty, że opony na krawędziach były łyse po 30000km. Chyba, że tak wypuścili z fabryki.
Niestety fatalna widocznośc po skosie w prawo, przez za grube słupki. Dwa razy o mało przez to nie skończyło się kraksą. Duża wada. Dodatkowo czujniki parkowania mocowane są chyba na taśmę klejącą, bo gdy tylko coś \"dotknę\" zderzakiem to wpadają do środka zderzaka i trzeba jechac je \"wyciągac\", do tego czasu jest irytujący stały pisk gdy tylko wrzucę wsteczny.
Navi za nisko, brak języka polskiego w marce najlepiej sprzedającej się na naszym rynku (!). Dziadowski cupholder koło skrzyni biegów (częśc środkowa pod wąskie butelki), wypadła mi na zakręcie butelka i musiałem prac fotel pasażera z soku marchwiowego. Przy mocnym kręceniu kierwonicy, np zawracaniu często zahacza się o pokrętło głośności i radio hałasuje. Irytujące, Złe miejsce pokrętła lub za bardzo wystaje.
Cięzko ustawic coś optymalnie, tryb auto działa za mocno i za głośno, poza tym przy chłodzeniu szyby zawsze dmucha na maksa, irytujące, nie pamięta ustawień.
Absolutna rewelacja. Nie da się chyba miec więcej miejsca. Tylko pasy z tyłu trochę jakby za wysoko i nie wygodne zagłówki do spania.
Jest ok.
Pali mega mało
Za te pieniądze nie kupi się nic takiego z marek \"lepszych\". Byle nie rozsypał się za parę lat...
Często pada żarówka lewa postojowa. Nie wiem czemu ale jest irytujące.
Padła połowa elektryki. Tempomat, guziki na kierownicy, czujnik pasów, poduszka pasażera, navi. Szukali w serwisie dwa razy. Podobno był to jeden bezpiecznik. Jeśli jeden bezpiecznik wyłącza poduszkę i pół auta to nie najlepiej świadczy to o konstruktorze i bezpieczeństwie. Padła przepustnica po 80000 i przez nią DPF bo puszczała jakieś syfy na filtr. Poza serwisem naprawa 1600pln...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

5,7