Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan

BigPiotr, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Słyszałem, że jest dużo miejsca, ale aż tyle.
Karoseria : Klapa Twindoor
Znakomite auto o ponadstandardowej przestrzeni. Bardzo przyjemnie się jeździ bez żadnych kompromisów. Szkoda, że zwraca uwagę, zbyt dużo dyrektorów takimi jeździ.
Jest czym jechać. Spokojnie można poruszać się po autostradzie. Szeroki jak na diesla zakres efektywnych obrotów, ciągnie od 1600 do 4000.
Nie mam zastrzeżeń. Zestopniowana w zakresie prędkości tak jak w benzynie. Trójka 40, czwórka 60, piątka 80- 90, szóstka 120. Oczywiście idzie jeździć niżej, ale ja nie preferuję rżnięcia dwumasu na niskich obrotach.
Dobrze się tym jeździ. Z racji rozmiarów jest to jednak auto na trasę. Tu nie ma kłopotów z trzymaniem się w zakrętach. ESP dość szybko reaguje, na szczęście idzie wyłączyć jak ktoś chce pogłupieć :-) Cisza w środku, dobre tłumienie odgłosów drogi. Wahacze na szczęście nie są aluminiowe czyli tańsze w obsłudze.
Dość przeciętnie, choć może to być wina mojego wzrostu (195). Czujniki tylne z wizualizacją na ekranie troszkę poprawiają sytuację do tyłu.
Jak to w grupie VAG. Do bólu poprawnie, ale czarno i szaro.
Klima szybko schładza wnętrze hałasując tylko na najwyższych obrotach. Dwie strefy funkcjonują poprawnie, choć trzeba wyraźnie rozdzielać temperatury.
Pierwszy samochód, w którym za mną może usiąść wysoka osoba. Mimo tego nadal w bagażniku jest mnóstwo miejsca. Takiej przestrzeni nie ma nikt.
Ja nie lubię odgłosu diesla :-( Wyciszenie jest niezłe, ale dla mnie to zawsze klekot. Choć odgłos francuza jeszcze bardziej mnie wkurzał.
Tak taniego auta jeszcze nie miałem. Jeździ pół litra taniej jak Peugeot. Oleju nie bierze wcale, żadnych usterek na przeglądach. Akcesoria w rozsądnej cenie, do auta z kurą na masce wybór jest i w miarę tanio.
Ponieważ kupiłem używany to za tą cenę nie ma takiego drugiego.
Standardowo wiązka w podwójnej klapie bagażnika. Usterka wkurzająca ale nie unieruchomiła samochodu.
Nic, ani w czasie moich 11 kkm, ani w czasie poprzednich 69 kkm.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

6,2