Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi Facelifting

grzesiek, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Skoda Superb III Kombi Facelifting 2.0 TDI 190KM 140kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Awaryjne hamowanie uratowało mnie już 3 razy. Praktycznie staje w miejscu jak się go depnie. Opony też robią swoje przy szerokości 245
Świetny samochód w trasy jak i miasto. Świetnie wyciszony, mnóstwo dodatków i przede wszystkim wygodny. Kupiłem gotowca w którym brakuje mi w zasadzie tylko podgrzewanej kierownicy.
Przez szybko zniżającą się szybę czołową - mogłoby być lepiej ale rozumiem że dzięki temu wyciszenie jest lepsze.
Tragiczne uchwyty na kubki, są za płytkie i zbyt wąskie/szerokie - jak masz wąską puszkę to na bank się przewróci, a jak masz szeroki kubek to go nie wsadzisz dramat. Dodatkowe schowki są fantastyczne, haczyki w bagażniku niezastąpione. Dziwi mnie dlaczego inni producenci tego nie kopiują.
Wentylowane fotele robią robotę, ogrzewana szyba jest po prostu super.
Dużo miejsca
Można normalnie rozmawiać bez podnoszenia głosu do ok. 140 i to samo z rozmowami przez telefon. Później trzeba trochę podnieść głos ale jak dla mnie super
blisko 7/100 - zawsze może być lepiej szczególnie w deaslu ale do przeżycia
Prawdę mówiąc w tej cenie, tym wyposażeniu, silniku, skrzyni i ergonomii ciężko coś znaleźć
Praktycznie po tygodniu od zakupu - wymiana akumulatora ale jak się domyślam jest to tylko i wyłącznie wina dealera (WĄTARSKI Włocławek) co poleciał w kulki i chciał mieć p[roblem z głowy szczególnie że mam do niego 300 km
15 000 km, co się może dziać przy takim przebiegu?

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]

6,8