Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Gobik, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo małe spalanie cicha praca silnika.
Zawieszenie : Nie dopasowane DCC za mięko w normalnych trybach lub za twardo w trybie sport.
Samochód w pełnym wypasie Lauren-klement plus opcje. Duże kombi za rozsądne pieniądze. Nie jest taki naj jak to go przedstawiają w Testach szczególnie takich gdy ktoś jeździ 1 dzień i nie ma odniesienia do innego auta. Mój drugi samochód passat b8 1.8 tsi w manualu. Robi lepszą robotę. Bardziej spójny. W czasie jazdy czuć lekkość i moc. Spalanie przy rozsądnej jeździe 7l benzyny.
Silnik cichy na zewnątrz. W środku słychać go przy rozpędzaniu. Nie czuć 100 koni i 400 nm momentu obrotowego. Bardzo małe spalanie zwłaszcza w trybie Eco. W porównaniu do 1.8 tsi w passacie nie czuć mocy diesla. Ale to pewnie przez skrzynię biegów dsg.
Nowa skrzynia dla superba o 7 biegach. Nie dopasowane przełożenia. Przy normalnych trybach zmienia biegi przy 2000 obrotów. W trybie sport ciągnie niepotrzebnie do 3500.Przy 100km/h obroty poniżej 1500.Sporo za mało i auto się męczy. Reakcja na gaz jest kiepska wciskasz gaz i ziewasz kiedy to pojedzie. Już w szkodzie połączyli komputer i coś tam poprzestawiali żeby reakcja na gaz była lepsza. Nie wiele to pomogło. Trzeba będzie odwiedzić firmę V-tech. Wszystko to spowodowane ekologią i innymi pierdołami. W trybie Eco po odpuszczeniu gazu przechodzi w bieg jałowy. Nie zapamiętuje trybów jazdy. Zawsze po ponownym uruchomieniu jest w trybie norma.
System aktywnego zawieszenia... Nie do końca mi odpowiada. Przy ustawieniach sport jest twardy i nie przystoi do rodzinnego kombi. W innych ustawieniach strasznie autem buja ;jakbym pontonem po wodzie płynął. Drugie moje auto passat b8 bez dcc ma lepsze cichsze i bardziej komfortowe zawieszenie. W szkodzie głośne poony letnie.
Ładna bryła nadwozia felgi standardowo 18"Kolor brąz dodatkowo zabezpueczyłem auto ceramiką ceramic pro. Prezentuje się bardzo dobrze.
Widoczność dobra lusterka duże. Poza tym asystenci czujniki i nie jest źle. Światła ksenony z systemem klapek udają aktywne ledy z Passata b8. Mimo to są naprawdę niezłe. W trybie Eco nie działają klapki przysłaniające soczewki.
Wszystko pod ręką. Obsługa podzespołów intuicyjna. Wygodne fotele. Te w passacie lepsze jak dla mnie. Poza tym ok.
Nic dodat nic ująć. Dodatkowo mam ogrzewanie postojowe. Wszystko sprawnie. Nie parują s, yby nawet bez klimy.
Ogrom miejsca aż nie wiem czy potrzeba aż tyle. Bagażnik wielki. Czworo pasażerów jedzie komfortowo.
Słychać sxum opon i silnik przy wyższych obrotach. W passacie p8 bezszelestna cisza dov150km/h
Auto nie za drogie jak na to co sobą reprezentuje spalanie po pierwszym 1000 km było 5.5l Poza tym na razie innych kosztó nie było.
Duży dobrze wyposażony samochód w cenie audi A4 w podstawie. W środku widać że ktoś się postarał dobre materiały i spasowanie.
Źle zamontowane chlapacze w salonie. Ktoś nie miał czasu i przykręcił byle jak. Poza tym urwana klamka otwarcia przedziału bagażnika w podłokietniki. Wymiana na gwarancji.
Brak jak na razie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]