Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne
Rok produkcji 2019 Skoda Superb to wspaniałe auto z jedną, poważną wadą, która przekreśla sensowność jego zakupu. Uwaga: To jest powód dla którego nie powinniście kupować tego samochodu. Nie wystarczy powiedzieć, że jest głośno. To najgłośniejszy samochód, z jakim miałem do czynienia. Już przy prędkości około 100 km/h poziom hałasu przekracza 75 dB, a przy prędkościach autostradowych przekracza nawet 80 dB!!! Przyjmuje się zasadę, że dźwięk powyżej 80 dB(A) może doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Wnioski wyciągnijcie sami... Jeśli naprawdę chcecie kupić ten samochód to przemyślcie to jeszcze raz, a jeśli mimo wszystko chcecie (samochód ma wszak również zalety), to musicie rozważyć jedną z poniższych opcji: A) kompleksowe wygłuszenie auta (koszt około 6,5 tysiąca) - rozważam B) zakup słuchawek tłumiących hałas (najlepsze na rynku kosztują około 1200 zł, bateria starcza na około 20 h). Najlepiej dla wszystkich podróżujących C) zatyczki do uszu/ochronniki słuchu Naprawdę nie żartuję. Wcześniej jeździłem A4 i było znacznie ciszej. ZNACZNIE. Jadąc skodą mam wrażenie jazdy wozem drabiniastym. Mam wrażenie, że 80% hałasu generuje pęd powietrza i kiepskie wygłuszenie drzwi/szyb (mimo laminowanych szyb bocznych!). Duże, duże rozczarowanie. Nie kupujcie skody z tego wzgledu, chyba, że planujecie ktorąś z opcji podanych wyżej, albo nie będziecie jeździć szybciej niż 90-100 km/h. Wtedy hałas jest do zniesienia (dla porównania, przy tych samych prędkościach w A6 jest około 5-6 dB ciszej). Szkoda. Gdyby nie ta jedna, moim zdaniem kluczowa wada, Skoda spokojnie moglaby konkurowac z A6. PS nie wiem skad sie biora komentarze, ze jest ok, wcale nie tak głośno, itp. Albo opłacone, albo piszą je ludzie, którzy nie jeździli tym autem.
Można powiedzieć tylko jedno: w porządku.
Tak jak wyżej - poprawny
Tutaj Superb błyszczy - miejsca więcej niż w A6 :)
Uwaga: To jest powód dla którego nie powinniście kupować tego samochodu. Nie wystarczy powiedzieć, że jest głośno. To najgłośniejszy samochód, z jakim miałem do czynienia. Już przy prędkości około 100 km/h poziom hałasu przekracza 75 dB, a przy prędkościach autostradowych nawet 80 dB!!! Jeśli naprawdę chcecie kupić ten samochód to przemyślcie to jeszcze raz, a jeśli mimo wszystko chcecie (samochód ma wszak również zalety), to musicie rozważyć jedną z poniższych opcji: A) kompleksowe wygłuszenie auta (koszt około 6,5 tysiąca) - rozważam B) zakup słuchawek tłumiących hałas (najlepsze na rynku kosztują około 1200 zł, bateria starcza na około 20 h). Najlepiej dla wszystkich podróżujących C) zatyczki do uszu/ochronniki słuchu Naprawdę nie żartuję. Wcześniej jeździłem A4 i było znacznie ciszej. ZNACZNIE. Jadąc skodą mam wrażenie jazdy wozem drabiniastym. Mam wrażenie, że 80% hałasu generuje pęd powietrza i kiepskie wygłuszenie drzwi/szyb (mimo laminowanych szyb bocznych!). Duże, duże rozczarowanie. Nie kupujcie skody z tego wzgledu, chyba, że planujecie ktorąś z opcji podanych wyżej, albo nie będziecie jeździć szybciej niż 90-100 km/h. Wtedy hałas jest do zniesienia (dla porównania, przy tych samych prędkościach w A6 jest około 5-6 dB ciszej). Szkoda. Gdyby nie ta jedna, moim zdaniem kluczowa wada, Skoda spokojnie moglaby konkurowac z A6.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]

5,9