Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : królewska przestrzeń
Bardzo duże kombi w cenie umiarkowanej. Zapinam 3 foteliki dziecięce na tylnej kanapie, choć z dużym trudem. Adaptacyjne zawieszenie faktycznie zmienia charakterystyke i jesli nie zapomne to sobie zmieniam w zaleznosci od nastroju :).
Silnik pracuje jak na razie bez problemów. Idiotyczne start-stop, ale z "ekologią" nie wygrasz. Wlewanie płynu do spryskiwaczy wreszcie w jakimś sensownym miejscu.
DSG w połączeniu z napędem na 4 koła ma jakieś opóźnienie przy ruszaniu. Wciskasz w dechę liczysz szybko 1-2-3 i ruszasz. Początkowo jakby przymulone. Przy szybkim ruszaniu 1 potrafi się lekko przywiesić, robiąc ciekawy efekt wycia.
Ten samochód jest komfortowy. W trybie comfort wybiera większość nierówności. Jazda nie męczy. W trybie sport usztywnia się kierownica i zawieszenie, ale zakręty należy brać z głową, nie jest to samochód wyścigowy :). JEstem zadowolony bo głównie zależy mi na wygodzie i komforcie.
Nie można narzekać. Fotele nie powodują u mnie bólu krzyży. Po 800-100km dziennie jestem w stanie jakoś egzystować, znaczy ze jest dobrze.
Cięzko sie do czegoś przyczepić. Może klapa bagażnika powinna sie szybciej otwierac?
Wreszcie klimatronic ktory nie zyje swoim zyciem. W poprzednim passacie jedna strona nie dmuchała i pomimo ustawienia predkosci wentylatora zmienial sie samodzielnie. Tutaj nie ma problemu, kazda strona ma nadmuch jaki sie ustawi.
Mozna noge na noge zalozyc z tyłu, mam 2m wzrostu.
Szumia lusterka powyzej 140 km/h. Jest dobrze ale ci ktorzy twierdza ze jest cicho musza isc do laryngologa.
Przejechane 11000km. Pierwsze 1500 km to czyste szaleństwo ze zużyciem żarło 9-11L/100km i do tego AdBlue znikał 2-3x szybciej niż komputer przewidywał na początku, a jeździłem ostrożnie jak na dotar**** Po 1,5k km spalanie zeszło do średniego 8 ale nadal dalekie od deklaracji producenta. Po kilku tysiącach km przestałem się nad tym zastanawiać i teraz przy 11000 km średnia się ustabilizowała na 6,8 L/100 km. 60% trasa (często autostrada) 40% wokół komina. Co ciekawe w trybie ECO spala o 0,5 L/100km mniej od pozostałych trybów - jazda autostradowa na tempomacie.
Rozmiar i to co sie dostaje jest warte ceny
dopiero 11tys km wiec nie ma usterek
jw