Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Kierowca,właśiciel, 4 lata temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Skoda Superb III Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie spalanie przy silniku 1.4 150KM,auto z 4 osobami na pokładzie Full bagażnik,droga ekspresowa przy prędkościach 140km/H spalanie 7.5 litra na 100km
Układ hamulcowy : Wspomniane tarcze hamulcowe tylne,słaby materiał
Ogólnie auto sprawuje się dobrze,nie jest pozbawione wad, jednak plusy zdecydowanie przeważają
1.4 150 KM w zupełności wystarczy do jazdy po mieście,na trasie do 170km/h jest ok
Czasem trzeba wbić po raz drugi wsteczny bo za pierwszym nie wchodzi.Lwear dobrze chodzi pomiędzy biegami
Czuć,że jest to auto z dużym rozstawem osi,prowadzi się pewnie,niska masa pojazdu powoduje,że przy silnym wietrze potrafi zabujać nadwoziem
U mnie wszystko ok,nie myje auta na myjniach automatycznych
Nie jest to klasa Premium jednak przeciętnemu użytkownikowi wystarczy w zupełności,bez porównania z Octavią czy podobnymi autami segmentu C,na korzyść superba
Wszystko intuicyjne,dla przeciętnie bystrego kierowcy:) nie jest to kokpit statku kosmicznego a stonowany dupowóz
Szybko się nagrzewa,chłodzi sprawnie.Nie mam uwag ani latem ani w zimie,dużo poziomów jeżeli chodzi o nastawy siły nawiewu
Bije rywali w segmencie D na głowę,porównywałem przed zakupem z mazda 6,renault talizman,toyota Avensis,ford mondeo,żaden z tych samochodów w aspekcie miejsca i przestrzeni bagażowej nie mógł się porównywać choć wymiary zewnętrzne są zbliżone
Mogło być lepiej ale tragedii nie ma,mocna 4
Uważam,że koszty utrzymania przy silniku 1.4 są niskie,lać paliwo i jeździć,chociaż warto mieć gwarancję na 4 lata i wymieniać olej częściej niż co 30tys km,przynajmniej co 15 tyś km
Za mój samochód zapłaciłem 100 tyś zł i w dobie drogich aut w segmencie D,skoda jest nadal konkurencyjna cenowo
W zasadzie to nie ma,jedyne to listwy ozdobne drzwi,odklejają się,tu zrobili lipe
Z drobnych spraw to odklejajace się listwy ozdobne chromowane od drzwi pasazera,serwis naprawił w ramach gwarancji.Kolejna sprawa to korozja tarcz hamulcowych tylnych po 30tyś km,serwis nie wymienił,twierdząc,że jest ok,ale proponując wymianę odpłatnie.Awaria pompy wody,nieszczelność,serwis wymienił na nową w ramach gwarancji

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]

7,7