Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Monter, 7 lat temu
Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2016
Skoda Superb III Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Piękna klasyczna bryła. Za cenę 110tyś zł, nie kupimy auta które ma DSG, 180KM, i takie wyposażenie. Auto jest przeogromne. Bagażnik pomieścił mi wszystko co do CX-7 musiałem ładować do bagażnika i na box dachowy. Miejsca dla kierowcy i pasażerów mnóstwo. Silnik w miarę dynamiczny, komfortowa jazda. Zbyt duże spalanie w mieście i ciut za miękkie zawieszenie - które w porównaniu do Mazdy wydaje się 'tanim'. Bardzo dobre rozwiazanie radia - bolero ze smartlinkiem, wystarczy podłączyć kablem usb telefon i odpalić np. Android Auto i cała nawigację google maps mamy na ekranie auta. Super rozwiązanie.
Silnik przyspiesza zadowalająco, cichutko pracuje.
DSG w 1.8TSI jest tzw suche i nie jest bezawaryjne. Miałem już wymieniany przy ok 10 tys km komplet sprzęgieł na gwarancji. Poza tym pracuje idelnie, płynnie i w ułamek sekundy zmienia biegi.
Zawieszenie trochę za miękkie, czasami na dziurach wydaje głuche dzwięki, przez to ma się wrażenie "taniego' rozwiązania. W Mazdzie komfort był zdecydowanie lepszy.
Generalnie jest ok, i byłoby super gdyby nie zawieszenie, które psuje nieco ocenę. Trzeba brać zawieszenie adaptacyjne, tam jest kilka poziomó zestrojenia do wyboru.
Wszystko na swoim miejscu, łatwo dostępne i intuicyjne, poza tym obsługa głosowa oraz większością rzeczy na kole kierownicy. Widoczność bardzo dobra w każdą stronę -w porównaniu z CX-7 dużo lepiej. Wygodne fotele, trasa 1500km nie zmęczyła mnie wcale. ACC w połączeniu z DSG w tym aucie powoduje że auto może wyhamować do zera i ruszyć - np. w korku możemy sobie czytac gazetę, auto samo sobie jedzie. Bardzo wygodne rozwiązanie też na autostradzie.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Zarówno klima jak i ogrzewanie działa błyskawicznie i skutecznie. Podgrzewane siedzenia zaczynają grzać po dosłownie kilkunastu sekundach.
No tutaj to rewelacja. Nie znam innego auta w tej klasie, które ma tyle miejsca.
Bardzo dobre, silnik coś tam cichutko mruczy, także przy prędkosciach autostradowych cicho.
Spalanie w mieście średnio 9-10l/100km uważam za duże, w trasie 1500km i średniej prędkości 90km/h spalanie wyszło 7.9l/100km.
Tutaj bardzo dobrze, auto 1.8TSI 180KM z DSG7 w wersji Ambition + pakiet Fresh + ACC160 + podgrzewane siedzenia, felgi 17'', przedłuzona gwarancja 4/120kkm i pare innych drobiazgów - 110 tys. W tej cenie jedynie KIA Optima była podobnie ale z duuużo słabszym silnikiem. Dodatkowo za 1pln pakiet przeglądów na 4 lata.
Drobnych usterek brak na razie. Choć jest kilka rzeczy które mi osobiście przeszkadzają w tym aucie. System START-STOP - jest każdrorazowo po uruchomieniu auta aktywny i można go dezaktywować przyciskiem, ale mimo prawie roku jazdy ciągle przypominam sobie o tym dopiero jak mi zgaśnie - a często zdarza się to np. na lewoskręcie i chcesz ruszyć a auto musi najpier odpalić silnik, te pół sekundy może mieć znacznie dla naszego bezpieczenstwa. Niestety nie można tego wyłączyć na stałe. Automatyczna klapa bagażnika. NIestety pilot jest tak skonstruowany, że czasami jak jest w kieszeni zdarzyło mi się że niechcący wcisnął się guzik pilota i klapa się otworzyłą. Raz niestety w garażu a że mam mało miejsca obratła się o drzewi.
Po ok 8tyś sprzęgło zaczęło wydawać piski podczas zmiany biegów. Diagnoza w ASO - wymiana kompletu sprzęgieł przy ok 10tyśkm. I to jest jednak trochę niepokojąca rzecz, zobaczymy jak te wymienione długo pojeżdzą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]

7,7