Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2018
Przebieg: 1 000 tys. km
Skoda Superb III Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Samochód spełnia moje oczekiwania. Po mieście pije moje smoczysko nawet 12 l/100km - ale to na krótkich dystansach typu dzieciaki do szkoły - 12 km. Na trasie z Poznania do Krakowa, autostradą, jadąc max 100h spaliłem 5,5l/100km. Rozpędzenie na autostradzie do 180 km/h i więcej nie stanowi problemu. Auto ma wystarczające przyspieszenie. Jednak jeśli szalejesz, to płacisz - auto jest paliwożerne. Mam wersje Style - jest ok, nie mam zarzutu do wykończenia - nic nie trzeszczy nie piszczy w środku.
Mocy jest wystarczająco, samochód dobrze przyspiesza.
Biegi wchodzą gładko.
Nie wiem dlaczego, ale jak najeżdżam na "dupę policjanta" dość szybko to słyszę taki dziwny stuk, przy zjeździe z dupy. Generalnie nie jest to coś co mnie niepokoi, jednak jest coś takiego. Poza tym autko super sunie na autostradzie. Trzyma się stabilnie jezdni. Małe nierówności prawie nie przenoszą się na kierownicę.
Wersja metalizowana jest elegancka. Twarda blacha. Bez uwag.
Siedzenia odgrzewane są super, szybko się nagrzewają. Trochę nieintuicyjna obsługa klimy, ale po przeczytaniu instrukcji wiadomo co i jak.
Miejsca full dla każdego. 4 osoby mają sper komfort, oczywiscie siedzenia nie są tak wysoko jak w SUVie i trzeba sie troche natrudzić przy wchodzeniu do auta jak to mówię "wkulnąć"
Z zewnątrz nie słychać co w aucie się dzieje - oczywiście jeśli odbiorniki radiowe są ustawione normalnie a nie na full. W środku słychać szum przejeżdżających samochodów, warto pomyśleć o dodatkowym wyciszeniu (są chyba specjalne szyby w opcji). Do 120km/h super, powyżej wraz ze wzrostem prędkości coraz głośniej się robi. Jednak nawet przy dużych prędkościach nie jest to szum, który uniemożliwia normalną konwersację, czy zagłusza radio. Mimo to daję 3. A jak jechałem z rowerami na dachu to bagażnik wprowadził szum i spalanie 3 litry na 100km w górę.
Dużo pali na krótkich trasach w mieście.
Przy tej cenie takie nowe auto - mazda 6 może lepiej wykończona, ale ścisk. W SUPERBie tego nie ma. za 130tys lepszej limuzyny się nie kupi
Zauważyłem, ze wyświetlacz LCD przy wskaźnikach prędkości i obrotów mi tak lekko przygasa, coś na kształt zakłóceń w sieci energetycznej, jak przygasa żarówka, nie do końca, ale tak lekko, takie lekkie mrużenie. Będę obserwował, i jakby co to do naprawy gwarancyjnej. Poza tym nic na ten czas :)
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]