Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

schwyntzu, 6 lat temu
Silnik 2.0 TSI 220KM 162kW
Rok produkcji 2016
Skoda Superb III Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : resetowanie się komputera
Inne : powracający błąd czujnika skrętu kierownicy
Rozsądny wybór. W cenie, którą zapłaciłem (spory rabat) mogłem kupić podobnie wyposażone Renault Talisman, Peugeot 508 czy Opel Insignia II. Testowałem, oglądałem wszystkie ww. Skoda nie miała sobie równych. VW Passat z wyposażeniem jakie posiadam kosztował kilkadziesiąt tysięcy drożej.
Świetny silnik. Cichy, dosyć ekonomiczny i bardzo dynamiczny. Mocy naprawdę nie brakuje niezależnie jak auto jest obciążone. Bardzo dobre przyśpieszenie niezależnie czy ruszamy spod świateł czy wyprzedzamy inne auto przy prędkościach autostradowych.
To moje kolejne auto z przekładnią DSG. Nic dodać nic ująć - działa szybko i sprawnie. Przy normalnej płynnej jeździe wrażenie jazdy ze skrzynią bezstopniową. Trzeba zmieniać olej co 60kkm i wtedy działa wszystko jak należy.
Moj samochód ma regulowaną twardość amortyzatorów, więc możemy dostosować samochód do indywidualnych preferencji. Jak potrzeba jest bardzo wygodnie i dobrze tłumi nierówności lekko się bujając, przy trybie sport sprawnie pokonuje zakrety. W neutralnym ustawieniu kompromis.
Wszystko ok. Z tyłu nieco gorzej ze względu na duży kufer. Czujniki przód/tył i kamera załatwiają sprawę.
Jak w grupie VW. Bez polotu, ale wszystko na swoim miejscu. Ekran multimediów mógłby być położony wyżej - podobnie jak w Audi.
Szybko chłodzi, szybko grzeje. 3 strefy klimatyzacji. Nie ma do czego się przyczepić.
Najlepsza w klasie. Przestrzeń z tyłu jest wręcz absurdalnie duża. Warunki jak w limuzynach klasy Mercedesa S i BMW 7.
Mam szyby dźwiękoszczelne, jest ok, ale do klasy premium niewiele, ale jednak brakuje.
Przeglądy utrzymane w rozsądnych cenach. Ceny części jak VW - niedrogo. Co do spalania - nie ma cudów. W mieście 10 litrów to jest minimum, pod warunkiem, że nie ma korków, jedziemy płynnie i raczej nie ruszamy zbyt często ze świateł. Realne spalanie 13 litrów. W warszawskich korkach - tak jak ja użytkuje - 15 litrów to coś z czym trzeba się pogodzić. Konkurencja spala podobnie (miałem już dwulitrową doładowaną benzynę) więc Superb nie wypada tutaj gorzej. W trasie jest ok. Przy spokojnej jeździe 90-100kmh poniżej 7 litrów. Na autostradzie przy 135-140 8.5 litra.
Stosunek cena jakość - najwyższa ocena. Francuskiej konkurencji nieco brakuje, Insignia II jest słaba, a Passat znacznie droższy.
Miałem irytującą usterkę polegającą na resetowaniu się komputera - została usunięta w serwisie na gwarancji.
Nic się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 220KM 162kW [l/100km]