Ocena kierowcy - Smart Forfour I

krzynaw, 14 lat temu
Silnik 1.5 CDI 67KM 49kW
Rok produkcji 2005
Smart Forfour I 1.5 CDI 67KM 49kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : mocny i ekonomiczny (ale nie w miescie przy korkach)
wspaniale auto dla pary lub rodziny 2+2, ekonomiczne, doskonale sie prowadzi, tanie w eksplatacji
mocny silnik dieslowski 1.5 cdi 95 KM dobrze znany z mercedesa A-classe, przy butowaniu ma sie wrazenie ze silnik ma ochote wyskoczyc przed auto, doskonala elastycznosc (przyspiesza nawet na wysokich biegach). Byc moze juz wkrotce zwieksze jego moc do 130KM
jest dobrze ale nie doskonale, biegi czasem nie wchodza plynnie trza troszke sie nameczyc
doskonale sie trzyma na zakretach, uklad kierowniczy dziala bez zarzutow
z tylu ok. ale nie wspaniale...wiemy ze 5cm za tylnia szyba jest koniec auta. z przodu tragedia...boczne slupki bardzo utrudniaja widocznosc szczegolnie przy skrecie.
wszystko jest na swoim miejscu, latwo dostepne, szkoda tylko ze do przyciskow okien trzeba sie przyzwyczaic - znajduja sie kolo dzwigni hamulca recznego a nie na drzwiach lub konsoli srodkowej
wentylacja jest wystarczajaca, moj diesel sie bardzo wolno nagrzewa w zime - nie dziwi mnie to
ogromna przestrzen, nawet wysocy kierowcy znajda wygodna pozycje za kierownica, pasazerowie z tylu nie maja powodu do narzekania gdyz zawsze moznadodac troszke miejsca przesowajac tylna kanape do tylu zmniejszajac tym amym bagaznik (bardzo podoba mi sie ten patent) Moj model jest przewidziany tylko dla 4 osob (jak nazwa wskazuje) mysle ze modele 5 osobowe pomieszcza na tylniej kanapie tylko 3 dzieci lub bardzo szczuple osoby
nie narzekam na halas w czasie jazdy, charakterystyczny terkot mi nie przeszkadza - nie zwracam na niego uwagi
miasto w korkach potrafi wziasc do 6.7litra/100km,miasto poza godzinami szczytu spalanie spada do 5.3litrow/100km, cykl mieszany to 4.5litra/100km a na autostradzie potrafi zejsc minimalnie ponizej 4 litrow/100km
uwazam ze stanowczo za drogie, mnie osobiscie nie przeszkadzaja plastiki i dlatego dostaj odemnie 4 gwiazdki w tej dziedzinie
jedynie co mnie drazni to drzwi pasazera, ktorymi trzeba porzadnie walnac by je zamknac....ale to nic powazengo
nic sie puki co nie wydazylo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CDI 67KM 49kW [l/100km]

6,7