Ocena kierowcy - Smart Fortwo I Coupe

marcin@rynkowy.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1999
Smart Fortwo I Coupe 0.6 45KM 33kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Autko budzi sympatię i ogromne zainteresowanie innych uczestników ruchu. Świetna koncepcja dwumiejscowego mikrusa, wymagająca jednak paru drobnych poprawek.
Kiepskie wygłuszenie silnika powoduje dość duży hałas w kabinie. Elastyczność oceniam bardzo dobrze.
Korzystam z pełnego automatu. Wg mnie super sprawa, nie rozumiem dlaczego jest tak bardzo krytykowany w testach. Wygodny i nieźle przyspiesza.
Podobno w nowych Smartach zawieszenie poprawiono. W moim (´99) czuje się każdą dziurę. O komforcie nie ma mowy.
Szczególnie do tyłu widoczność jest idealna. Z przodu na początku trudno ocenić ile zostało do przeszkody, bo nie widać maski.
Ogólnie nieźle ale brak regulacji kierownicy, która zasłania (!!!) wyświetlacz jest błędem co najmniej rażącym. Bardzo źle rozwiązana regulacja kata nachylenia oparcia kierowcy. Poza tym bez zastrzeżeń.
Świetna klimatyzacja. O ile ją się ma ;-)
Jak na 2,5 metra długości - konstruktorzy dokonali cudu. W autku jest tyle miejsca co w duzym vanie.
Oj... przyoszczędzono chyba na materiałach wygłuszających bo w środku panuje po prostu hałas przypominajacy ten znany z maluchów.
Nie jest żle. Spalanie na poziomie 4-5 litrów.
Smart jest po prostu za drogi. Nie wydałbym prawie 50 tysiecy na nowego i dlatego zdecydowałem się na kupno smarta używanego, który nie dokonał spustoszenia w moich kieszeniach.
Poważniejszych usterek nie zdążyłem odnotować bo autkiem jeżdzę dość krótko. Poprzedni właściciel jednak nie narzekał i sprzedał mi samochód w bardzo dobrym stanie.
j.w.
Smart Fortwo I Coupe