Ocena kierowcy - Smart Fortwo I Coupe

m4rcin, 12 lat temu
Silnik 0.8 CDI 41KM 30kW
Rok produkcji 2003
Smart Fortwo I Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń wewnątrz auta.
Silnik : Przetarty intercooler (standard w smartach)
Przeniesienie napędu : Przetarta łapa sprzęgła (standart w smartach)
Świetny samochód na miasto, zakupy, urlop we dwoje. Pozwala zaoszczędzić parę złoty. W trasie nie zachwyca, gdyż prędkość przelotowa to ok 110km/h. Nadrabia na stacji benzynowej. Tańszy od komunikacji miejskiej i PKP!
3 cylindry słychać jedynie w zimie przy pierwszych kilometrach. Później jest ok.
Wolna, lubi się pogubić. Przy normalnej jeździe po mieście w zupełności wystarcza. Do poszalenia jest sekwencyjna zmiana. Wymaga przyzwyczajenia.
Mimo swoich gabarytów pewnie prowadzi się w zakrętach. Przy wyższych prędkościach zaczyna myszkować. Napęd na tył daje sporo frajdy w zimę (po odłączeniu ESP).
Siedzi się wysoko. Wszystko doskonale widać. Przy odrobinie chęci można wyjrzeć przez bagażnik i parkować będąc na siedzeniu pasażera. Mam niecałe 2m i przeszkadza mi lusterko wsteczne, które zasłania fragment drogi.
Wszystko pod ręką. Idealnie. Mały minus za brak przełącznika otwerania szyby pasażera po stronie kierowcy.
Klimatyzacja daje radę, z ogrzewaniem gorzej. dieselek wolno się nagrzewa. W benzynie nie ma tego problemu. Na szczęście są podgrzewane fotele.
Jak już wspomniałem mam niecałe 2m i mieszczę się z zapasem. Nad głową jeszcze ok 5cm. Fotela nie mam maksymalnie cofniętego bo nie sięgam kierownicy! Dwie grube osoby mogą się stykać ramionami.
Gdyby nie wiatr...
Taniej się nie da!!! Wyniki po chipie na 55KM i 130Nm.
Cena nowego z kosmosu. Używane w dobrym stanie też sporo kosztują ale warto mieć pewne auto niż zajeżdżonego złoma, którym strach dalej wyjechać.
Pierdołki do naprawienia taśmą izolacyjną ;)
Standardowe w smartach.

On - zużycie paliwa dla silnika 0.8 CDI 41KM 30kW [l/100km]