Ocena kierowcy - Smart Fortwo I Coupe

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Smart Fortwo I Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Małe autko miejskie. W roku 2000 mogło robić wrażenie, dzisiaj jest po prostu przeciętnie. Auto jest dobre tylko i wyłącznie do miasta. Na trasy nie polecam. Gdybym miał dzisiaj kupić małe miejskie auto to bym kupił Audi A2, skodę cityGo. Smart niestety moim zdaniem nie jest trafionym pomysłem. Dodatkowo cena nowego smarta jest absurdalna.
Silnik optymlany do tego auta. Jednak dość problematyczny w naprawach. Wszystko zostało upchane i jest bardzo mało miejsca na ewentualne serwisowanie.
Działa bardzo wolno jak na automat. Dodatkowo, jak ktoś pojeździł nowoczesnym DSG to tutaj będzie mocno zawiedzony.
Brak wspomagania, ale małe opony powodują iż manewruje się w miarę komfortowo. Dodatkowo wielka kierownica trochę odstająca od dzisiejszych standardów. Zawieszenie jest bezobsługowe, ale strasznie twarde. Auto ma 200 000km i w zwieszeniu nic nie dotykałem.
Widoczność bardzo dobra. Tylna szyba praktycznie określa koniec auta.
Niby wszystko pod ręką, ale jakoś do mnie nie przemawiają suwaki do sterowania temperaturą.
Auto bardzo długo się nagrzewa zimą. Latem również długo się schładza.
Z przodu dużo miejsca, jednak 2 panów będzie miało problem z podróżowaniem. Auto zdecydowanie nie nadaje się na trasy a jedynie do miasta.
Jak na małe auto jest ok, jednak w porównaniu do ceny smarta jako nowego to pozostawia to wiele do życzenia. To auto aspirowało do segmentu premium, więc wymagam wyciszenia premium. Niestety tego tu nie ma.
Serwis drogi. Części drogie, spalanie dość spore. Poziom cen na poziomie audi A4. (absurd)
Mam wrażenie iż nowy smart nie jest wart swojej ceny. Jeśli to auto się komuś podoba to spokojnie może kupić takie z rynku używanych samochodów.
Niby mercedes, ale auto nie powala. Pojawiają się drobne usterki, dodatkowo auto zaczęło mi rdzewieć (rama nie plastiki).
Awaria dwumasy przy ok 160 000km. Typowa bolączka smartów.

On - zużycie paliwa dla silnika 0.8 CDI 41KM 30kW [l/100km]

3,6