Ocena kierowcy - Smart Roadster Cabrio

megabebzon, 14 lat temu
Silnik 0.7 i 82KM 60kW
Rok produkcji 2003
Smart Roadster Cabrio 0.7 i 82KM 60kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Trzeba uważać na innych użutkowników dróg - auto staje w miejscu - jeśli nie chcesz z roadstera zrobić fortwo - uważaj na auta z tyłu. Wzorowe, zaskakujące mocą hamulce (a przecież z tyłu bębny!).
Super. Ale starsi obywatele powinini się zastanowić przed zakupem, ponieważ tak jak ja mogą być posądzeni o kryzys wieku średniego. Mnie to wisi - radośc z jazdy jest nie do wyobrażenia dla zazdrosnych równolatków.
Doskonały popis inżynierów mercedesa. Silnik zachwyca kulturą pracy, dźwiękiem i elastycznością. Wrażliwy na jakość oleju - polecam 10W60 - nie bierze grama.
Bardzo słabo. Ponad sekundowe przerwy podczas zmiany biegów to nieporozumienie. Najsłabszy punkt tego samochodu - podczas pierwszych jazd miałem wrażenie, że coś się zepsuło. Plus - przyjęty układ konstrukcyjny pozwala cieszyć się niezawodną pracą - skrzynia właściwie manualna z automatyczną zmianą.
Perfekcyjny - prowadzenie jak w gokardzie - banan nie schodzi z twarzy od wejścia do wyjścia z auta - super wrażenia z jazdy; pełna kontrola nad samochodem - no i napęd na tył... Po prostu wzorowo.
Dość nisko się siedzi, do tego małe lusterka - nie jest najlepiej. Ale wygląd ma swoje wymagania...
To, co w zasięgu rąk kierowcy (tempomat, podgrzewanie siedzeń, klima) - bez zarzutu. Denerwuje sposób umieszczenia elektrycznych szyb i otwierania bagażnika - dla posiadaczy smarta z komputerem wyrazy współczucia - wszystko jest za nisko - poza tym zdarzyło mi się podczas podłączania zasialnia navi otworzyć tylną klapę bagażnika. Ogólnie nieźle, drobiazgi wnerwiają.
W zimę długo się nagrzewa - mały silnik dość długo dochodzi do temperatury, która zapewnia komfort. Klima - bez uwag.
Totalne zaskoczenie. Trudno się wsiada i wysiada, ale po zajęciu miejsca pracy - komfort i wygoda. Oprócz smarta jeżdżę saabem 95 (spore auto)i nie mam żadnych uwag. Jest inaczej, ale nie mniej.
Dość głośny, powyżej 120 km/h hałas opływającego powietrza - szczególnie w rejonie dachu - jest bardzo duży. Nie ma natomiast złych wrażeń z tego powodu - dźwięk silnika oraz wrażenia z jazdy rekompensują wszystko. Z uczciwości do decybeli dałem przeciętnie.
Super. Nie dotarłem nigdy co prawda do parametrów producenta, ale samochód prowokuje. Na maxa, przy pedale gazu w podłodze przez cały czas 8,9 litra po mieście to rewelacja.
Nie mam uwag - za przyjemności trzeba płacić - jeśli ktoś chce się dobrze bawić musi liczyć się z kosztami. Choć te - uczciwie - nie są wcale duże.
Jeśli nie było wypadku i olej zmieniany jest co 10 kkm - po prostu wzór. Aż dziwne, że to mercedes - Klasa C i E w zakresie niezawodności mogłyby się od swojego mniejszego brata wiele nauczyć.
Nie miałem - przy przebiegu prawie 80 kkm nie każdy właściciel samochodu może o sobie to powiedzieć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 i 82KM 60kW [l/100km]

6,4