Ocena kierowcy - Subaru Forester IV Terenowy

Michał, 8 lat temu
Silnik 2.0 XT 240KM 177kW
Rok produkcji 2013
Subaru Forester IV Terenowy 2.0 XT 240KM 177kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Długo zastanawiałem się nad kupnem tego samochodu. W czerwcu urodziła mi się córka i zapadła decyzja o kupnie większego auta. Wybór padł na Forestera XT (rozważałem jeszcze Mazdę CX-5) Zadecydowała wielkość samochodu w środku - Subaru jest naprawdę bardzo pojemne dzięki kanciastej bryle. Co do silnika - super! auto ma mocy w nadmiarze. Dynamicznie przyspiesza, dźwięk bardzo przyjemny dla ucha - ogólnie wow! Skrzynia - automat bezstopniowy- troszkę z innej epoki - czasem ma się wrażenie nie jest to najlepszy element. Fajna jest możliwość zmiany trybów jej pracy. Uklad jezdny- przy jeździe do 140km/h super. Bardzo stabilny. Dobrze sie prowadzi. Może lekko podsterowny. Powyżej zdecydowanie zmniejsza sie komfort jazdy - ale przesiadłem się z sedana więc myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. O spalaniu nie będę się bardzo rozpisywał bo wiedziałem, że kupując wersję XT na pewno będzie duże. Czy przeszło moje oczekiwania - tak. Przy w miarę normalnej jeździe spala ok 12l/100km. Do tego niewielki bak (60 litrów) więc dystans to niecale 500km. Jeśli chodzi o materiały - to myślę, że fajny stosunek jakości do ceny. Jest OK. A i dość głośny jest - szczególnie przy dużych prędkościach. Na uwagę zasługuje tez audio Harmana Kardona - naprawdę dobre nagłośnienie. Generalnie samochód godny polecenia i drugi raz wybrałbym ten sam model - POLECAM

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 XT 240KM 177kW [l/100km]

12,3