Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Subaru Forester w pigułce

Subaru Forester w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Subaru Forester

Lata produkcji 1997 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Model należący do klasy kompaktowych crossoverów, a od trzeciej generacji plasujący się w klasie średniej wielkości SUV-ów (segment I). Produkowany od 1997 roku. Inspiracją dla wprowadzenia Forestera na rynek była przeznaczona wyłącznie na rynek japoński uterenowiona wersja modelu Impreza (do dziś jest z nią spokrewniony) w wersji Gravel Express z 1996 roku. Jego protoplastą był też prototyp Sutoriga zaprezentowany w 1995 roku. Nazwa Forester, według Subaru oznacza mieszkańca lasu („resident of the forest”). Od 2013 roku na rynku dostępna jest czwarta generacja modelu.

Stonowany jak zawsze, z jeszcze większą nutą młodzieżowości, którą Forester dawkuje bardzo ostrożnie. Może to lekarstwo na kiczowatość, która toczy niejedno auto w tym segmencie. Wszyscy wiemy, jakie są zalety Forestera, do jego specyficznego uroku można się przyzwyczaić.

~Powagosław

Niekwestionowany brzydal nr 1 w swojej klasie znów jest brzydszy niż był. Znając wyczyny designerskie Subaru, gotów jestem nawet uwierzyć, że o to chodziło. Jedno, co dobrego można o nim powiedzieć, to, że nie jest koreański, jak wiele SUV-ów. Bez cienia ironii.

~Luzacjusz

Dane techniczne Subaru Forester

Moc silników 122–241 KM
Pojemność silników 2,0–2,5 l
Prędkość maksymalna 166–226 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,0–12,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Subaru Forester
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 7446
Koszt ogólny 38,16 PLN
LPG30.79 PLN
ON30.3 PLN
PB88.86 PLN
Wydatki serwisowe 13,52 PLN Pozostałe wydatki 21,49 PLN

Publikacje o Subaru Forester

Newsy o Subaru Forester

1 pomiar

Dla Subaru Forester. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia

AUTOCENTRUM.PL S.A.