Ocena kierowcy - Subaru Forester IV Terenowy

tołdi, 6 lat temu
Silnik 2.0i 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Subaru Forester IV Terenowy 2.0i 150KM 110kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Układ napędowy to najlepsza rzecz w tym aucie.
Silnik : Bierze olej
Inne : Drobne usterki.
Dobry, bezpieczny i dość wolny SUV. Na razie niezawodny. Kupiłem go z ciekawości dla marki (to moje pierwsze Subaru) oraz dla napędu 4x4. Niestety z tym silnikiem nie kupiłby Forka po raz drugi. Swoje spostrzeżenia w użytkowaniu auta zamieszczam poniżej.
Jak dla mnie silnik za słaby do tego auta. Od nowości bierze olej (ok 0,2 l/1000 km). I nieważne czy używałem 0W-20 czy 5W-30. Dziś trochę żałuję, że nie kupiłem wersji XT - nie zaakceptowałem wtedy skrzyni CVT. Poza tym bez uwag.
Skrzynia potrafi czasami haczyć, szczególnie przy szybkich przełożeniach. Na pewno nie jest to sportowa skrzynia. Natomiast nadal mam problemy z wyczuciem sprzęgła. Miałem ponad 20 różnych aut z manualami i takiego "dziwnego" sprzęgła nigdy nie używałem. Potrafi się niestety czasem przypalić.
Bardzo pewny i stabilny układ. Można się czuć bezpiecznie na szosie. Jeździłem tym autem trochę w terenie na oponach szosowych i dawał radę. Niestety kilka razy przy maksymalnych prędkościach na autostradach (niemieckich oczywiście) czuć było zapach sprzęgła (?) wiskozy (?)
Siedzi się wysoko, widoczność naprawdę dobra, i choć ma kamerę z tyłu brakuje dla pełnego wyczucia czujników.
W sumie dobrze . Trochę mi brakuje rozkładanego podłokietnika, takiego jak w XT.
Tak jak być powinno. Swoją drogą ciekawy jestem ile będzie kosztować uzupełnienie klimy nowym, bardzo ekologicznym czynnikiem?
Dużo przestrzeni. Siedzenia mało wygodne i jak dla mnie mają za krótkie siedzisko (z przodu).
Lubię słuchać boxera - wyciszenie w sam raz.
Auto drogie w utrzymaniu. Dość drogie i częste przeglądy. Ceny części np. szyby przedniej bardzo wysokie.
Kupiłem to auto jak euro było poniżej 4 zł.
Świerszcz w drzwiach. Szyba przednia bardzo "miękka" podatna na uszkodzenia/uderzenia. Radio czasami gubi stacje. Kamera z tyłu czasami wariuje.
Na razie nic się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0i 150KM 110kW [l/100km]

11,0