Ocena kierowcy - Subaru Legacy III Kombi

Fan subaru, 9 lat temu
Rok produkcji 2000
Subaru Legacy III Kombi 2.0 125KM 92kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : stały napęd to naprawdę pewność kierowania i trzymania się auta w zakrętach , to moje trzecie subaru i raczej już zostanę przy tej marce, żadnych renault nie chcę i innych .może auto nie jest najszybsze i do startu spod świateł tez kiepskie, nie jest lanserskie i na to lasek się nie wyrwie , wyglądem też nie najpiękniejsze ale to subaru, czyli boxer , napęd 4x4 , szyby bez ramek i bezawaryjność a zimą frajda z jazdy po śniegu . Polecam tym którzy chcą inne auto niż monotonne audi, vw fordy itp auta .
całokształt doskonały gdyż jestem zadowolony , może nie jest to impreza z turbo silnikiem ( kiedyś sobie kupię bo to marzenie) ale też jestem zadowolony i daje frajdę z jazdy . 125 koni wystarczają , nie jest to wyścigówka ale też da się normalnie wyprzedzać , w sumie jak na tak duże auto a relatywnie niską moc to i tak się ładnie zbiera. przydatny reduktor do jazdy w korkach albo np na szutrze czy błotku . Uwaga - na to auto nie wyrwiecie blachary :p
cóż , silnik bokser, wspaniały dźwięk , mam auto od 1,5 miesiąca i jeszcze nic się nie dzieje i raczej nie powinno się dziać , bo to nie jest moje pierwsze subaru i wiem że są dobre
płynnie zmienia biegi , nie mam problemów , reduktor działa rewelacyjnie
w porównaniu do meganki to może i auto wolniejsze ale za to trzyma się w zakrętach jak mało który, nawet na mokrej nawierzchni czuć pewność w prowadzeniu na zakrętach , meganką bym nie wchodził w zakręty tak szybko jak tym gackiem
jest wygodnie , przyjemnie, dobrze się siedzi , miejsca za kierownicą wystarczająco, brak jedynie regulacji wysokości fotela, można ustawić siedzisko pod kątem ale ustawić wysokości się nie da, ale jest ok
hmmm, wszystko w sumie pod ręką, przyciski na wyciągnięcie ręki , plastiki dobre , nie trzeszczą mimo że auto ma 14 lat
mam klimę więc szybko odparowują zaparowane szyby, ogólnie szybko się nagrzewa i jest ciepło ale i też fajnie chłodzi. w kabriolecie nie miałem sprawnej klimy i jak była pogoda to po prostu otwierałem dach
jestem zadowolony, po przesiadce z małej ciasnej meganki to tutaj jest jak w autobusie , miejsca mam sporo , bagaż też cały mieszczę , nie narzekam :)
jak sobie przypomne megankę w kabrio gdzie jest głośniej niz w normalnej budzie , a do tego pustą puszke po kacie to było naprawdę głośno i czasem aż głowa bolała , nie szło się skupić , a o słuchaniu radia na autostradzie zapomnij . w subaru jest super, też są szyby bez ramek ale bez problemu można słuchać radia czy z kimś rozmawiać
jak na silnik 125-konny przy takiej masie pojazdu i stałym napędzie 4x4 to wynik rewelacja, pali mi 10 l gazu na sto w trasie przy prędkościach rzędu 130-140. przy 160-170 pali 12 litrów , meganka z jednym napędem spalała podobnie
kupiłem 14 letnie subaru za 12 tys zł, może i drogo jak za ten rocznik ale naprawdę super utrzymane , zadbany wewnatrz i z zewnątrz, w tej cenie mam klime automatyczną , napęd 4x4 , elektryka szyb i lusterek , inst. gazową stag 300 , może osiągi są gorsze niż w 150konnym renault , ale za to czekam na zimę i śnieżek , będzie zabawa :)
wymieniłem tylko olej i kable wysokiego napięcia bo od nowości nie był wymienione ! pali na dotyk na gazie i benzynie, ogólnie auto super , japońska niezawodność w 100 procentach
wysoki koszt części jeśli juz przyjdzie wymienić , kable WN to koszt ponad 200 zł ale za to dobrej jakości BERU a nie najtańszy syf

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 125KM 92kW [l/100km]

10,5