Ocena kierowcy - Subaru Legacy III Kombi

Marcin, 14 lat temu
Rok produkcji 1999
Subaru Legacy III Kombi 2.5 156KM 115kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Właściwie wszystko mnie pozytywnie zaskoczyło. Myślę, że po napędzie wymieniłbym jakość wykonania.
Nie chce się z niego wysiadać, taką daje frajdę. Mało jest tych samochodów, wyróżnia się spośród morza passatów, mondeo itp.
Fantastyczna jednostka napędowa, piękny- chociaż dobrze wyciszony dźwięk silnika powyżej 3tys. obr/min. To jeden z niewielu silników czterocylindrowych z tak \"rasowym\" brzmieniem. Silnik bokser bardzo szybko osiąga właściwą temperaturę. Elastyczność całkiem nieźle, czuć moc od 3tys. obrotów.
Automat. Zupełnie inna charakterystyka niż w moim poprzednim aucie. Przy mocnym przyspieszaniu i nagłym zdjęciu nogi z gazu redukuje bieg aby hamować silnikiem. Taki bardziej sportowy charakter skrzyni w Legacy. Przycisk \"POWER\" utrzymuje silnik w górnym zakresie obrotów. Przy ruszaniu automat trochę mułowaty, ale jak już się rozpędzi...
Nie wierzyłem dopóki sam nie spróbowałem. Jeszcze nie miałem okazji jeździć po śniegu, ale już jazda w deszczu mnie urzekła. Samochód zdaje się być przyklejony do drogi, co pozwala na dużo szybsze pokonywanie zakrętów. Także na starcie Legacy nie jest mistrzem, ale w trasie trudno dogonić Subaru.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Tym bardziej, że zdaję sobie sprawę iż to kombi. Do przodu i na boki bardzo dobrze, z tyłu też nie ma do czego się przyczepić.
Jak dla mnie bomba. Cała obsługa bardzo intuicyjna, fantastycznie przemyślany rozkład przycisków i pokręteł. Mimo różnicy w stosunku do poprzedniego samochodu, przyzwyczajenie się do nowego układu zajmuje 2 dni.
Bardzo dobrze. Nic dodać nic ująć.
Nie jest to krążownik szos, chociaż na brak miejsca nie można narzekać. Niesamowicie wygodne przednie fotele, szczególnie kierowcy z regulacją części lędźwiowej.
W środku jest cichutko- niektórym może to przeszkadzać, gdyż tylko delikatnie słyszymy piękny dźwięk silnika. Powyżej 160km/h zaczyna być głośniej- szum wiatru- prawdopodobnie jest to spowodowane brakiem ramek w drzwiach.
No tutaj nie jest różowo. Bokser lubi pić benzynkę. Części droższe niż u konkurencji, ale za to rzadko się coś psuje.
Jakość pierwsza klasa, a cena... zawsze mogła by być niższa :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 156KM 115kW [l/100km]

11,0