Ocena kierowcy - Subaru Libero III

Bartel www.subarulibero.org, 16 lat temu
Rok produkcji 1995
Subaru Libero III 1.2 54KM 40kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Oczywiście napęd! Dołączany na życzenie (w dowolnej chwili) przedni napęd to poezja dla każdego kierowcy. Prócz tego możliwości aranżacji wnętrza (niemal nieograniczone) i ogromna pojemność wewnętrzna przy tak niewielkich zewnętrznych wymiarach stanowią o wyjątkowości tego śmiesznego, w gruncie rzeczy, samochodziku. Uśmiechy innych kierowców czy przechodniów to stały element towarzyszący użytkownikom Subaru Libero. :-)))
Karoseria : Czasem szyberdach potrafi się nieco
No takie "minus pięć". Boczny wiatr jest wrogiem Liberka, ale to jeden z wielu wrażliwych na wiatr samochodów.
Japoński wyrób, mimo upływu lat, wciąż pozostaje pewnym i niezawodnym.
Hebel chodzi dość twardo ale bez problemów. Skrzynia pracuje poprawnie, przedni napęd dołącza się śpiewająco!
Tu nie może być inna ocena - dołączany przód to poezja! Subaru zawsze było mistrzem napędu na 4 koła - potwierdza to również niepozorny napęd w niepozornej minifurgonetce!!
Akwarium - i tyle.
Nieco "inna" pozycja za kierownicą, choć po krótkim przyzwyczajeniu nie przeszkadza. Robiłem trasy po kilkaset kilometrów i mój chory kręgosłup zniósł to dzielnie. Z tyłkiem gorzej, ale on boli w każdym aucie po paru godzinach... :-)
Wentylacja siłą faktu doskonała (dwa szyberdachy i wszystkie - prócz tylnej - szyby odsuwane) . Grzanie - prawie idealne, choć w starszym aucie trzeba wybaczyć i/lub poprawić pewne nieszczelności.
Jeździły z nami duże psy (3 sztuki naraz), kozy miniaturowe i wszelaki inny ładunek. Poza tym auto rejestrowane u nas na 6 osób mieści spokojnie 7 osób ;-)
Ze względu na wiek autka nie można oczekiwać cudów. Ale małe poprawki czynią cuda.
Mhm... tu opinie są rozbieżne. Silnik 1,2 l musi rozpędzać tonowe autko. Więc trochę spalić musi. Ale niektórzy właściciele naprawdę osiągają imponujące wyniki w oszczędności (dużo zależy tu od stanu technicznego). Ja mam instalację LPG :-))) Spalanie gazu to ok. 10 l/100 km. W danych o spalaniu podałem wartości benzyny.
Jakość oryginalnych aut nie odbiega od dobrych wzorców japońskich produkcji. Wyszukanie dobrego egzemplarza za stosunkowo niewielką, jak na możliwości, które oferuje ten samochód, cenę - nie stanowi większego problemu.
Praktycznie bez zarzutu.
Brak. Ot co.