Ocena kierowcy - Subaru Outback III

Właściciel Subaru H6, 4 lata temu
Rok produkcji 2007
Subaru Outback III 3.0 245KM 180kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Innym pali 15 a mój tylko 10,4l/100km
Przeniesienie napędu : Trzyma się zakrętu jak przyklejony.
Inne : Nie było.
Przejeździłem OBK prawie 40 000 km auto stare ale ciągle serwisowane w ASO , wymiana oleju częsciej między ASO co max 8000 km. Na liczniku ponad 200 000 km średnia to 10,4 litra a na autostradzie niemieckiej utrzymuję prędkość w zakresie 140 - 160 , codziennie do pracy pokonuję 40 - 50km. Uważam że jest to świetne auto , bezawaryjne i żadne WRS 2.0 a nawet i niech ma 500 koni go nie dogoni bo moc bierze się z pojemności a nie z turbo co widać np. w jeździe pod górkę w okolicach Bayeruth na A9 . Być może pali mniej bo mam sportowy filtr K&N i Sprintbooster. Żyję w Niemczech czyli tankuję benzynę które zachowuje swoje parametry, czyli faktycznie jest 95 oktanów... Mała dygresja o UPG to się nie przytrafi jeśli wymienia się oleje terminowo i czyści przestrzeń między chłodnicami. Wymiana dynamiczna oleju w skrzyni kosztowała prawie 2000PLN ale było warto bo monitorując auto zauważyłem niższą temp o 2 stopnie jak również szybsze schładzanie się , oczywiście byłem podłączony przez OBD2 . Jeśli olej w skrzyni jest przerobiony to auto może się grzać, przed wymianą temp trzymała się w granicach 92-95 stopni po 89-92 C. Latem planuję wsadzić termostat 68 stopni . Chcę zobaczyć jak będzie przy +35 C na autostradzie. W poprzednim roku przy takich upałach powyżej 150km/h auto łapało temp w okolicy 98 C widać to tylko na OBD bo wskazówka nic wyżej nie szła.
Świetnie burczy i kręci do 7000 obrotów
Szybka i bez szarpania
Trzyma się drogi jak przyklejony ostry zakręt przy 100km/h to pikuś, kumpel w 300C prawie wyleciał z drogi bo chciał mnie gonić.
Bez zastrzeżeń , korozji brak , kilka razy w roku woskuję.
Bez zastrzeżeń
Nic nie denerwuje . Nic nie skrzypi.
Sprawne. Szybko grzeje , szybko chłodzi.
jak na takie auto to trochę mało miejsca dla faceta 180 cm/ 110kg
Pomimo braku ramek cichutko w środku.
trzeba serwisować w ASO bo mechanicy nie mają pojęcia co przyjechało. Średnia cena 2000PLN co 15000km. Części w cenie normalnej - orginalne, zamienników nie używam.
Rewelacja. Nic się nie psuje. Robię tylko sewisy i wymieniam to co się zużywa, np tarcze hamulcowe wytrzymały 50 000km, ( wiem z ASO )
Zawsze jedzie .
Usterek brak.