Ocena kierowcy - Subaru Outback V Crossover

Właściciel OBK, 8 lat temu
Silnik 2.0D 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Subaru Outback V Crossover 2.0D 150KM 110kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Bardzo wygodne, solidne i wszechstronne auto. Ma dobrą dynamikę i świetny układ jezdny (4x4), dość duży prześwit. Daje przyjemność z jazdy. Pozytywnie zaskoczył mnie system EyeSight - bardzo się przydaje. Rozważałem różne auta w tym SUV (CRV, Xtrail, RAV4), wybrane terenówki (Toyota LC), pojedyncze modele van (Ford SMax) bo zależy mi na pojemnym/wygodnym wnętrzu ale też uniwersalnych właściwościach jezdnych - Outback mi najbardziej odpowiadał ze względu na optymalną dla mnie wysokość (wygodne wsiadanie i wysiadanie) i bardzo zadowalające właściwości jezdne w różnych warunkach drogowych.
Bardzo dobrze się sprawuje. Dobra, choć stonowana dynamika, gładko pracuje (boxer) i dobrze brzmi. Warto dodać że auto swoje waży.
Generalnie byłoby bardzo dobrze (płynna praca i dobry dobór biegów) gdyby nie zachwanie skrzyni zimą. Po dłuższym tj. kilku/kilkunastogodz. postoju na zewnątrz skrzynia potrzebuje 3-4 km żeby się rozgrzać (płyn) i w tym czasie nie pozwala wrzucać wyższych przełożeń. Zjawisko jest na tyle silne że dojazd do pracy na krótkich dystansach przy wiekszym mrozie to katastrofa - skrzynia potrafi zatrzymać bieg na 3 i trzeba dusić silnik do 3-3,5tys. obrotów żeby jechać 40-50km/h (średnie spalanie dochodzi do 12-14 litrów/100km) - dla mnie niedopuszczalne.
Doskonale i bardzo praktycznie.
Bardzo dobra widoczność. Kamera cofania (przydałyby się choć czujniki z przodu). Rewelacyjny system EyeSight, szczególnie w miejskich korkach. Na autostradzie też jest dobrze, choć przydało by się dopracować "elastyczność/płynność" systemu przy pracy z tempomatem (przy ustawieniu małego dystansu do auta z przodu Outback hamuje gwałtownie w ostatniej chwili jeżeli dojeżdża do tego auta z wyższą prędkością).
Bez uwag.
Bez uwag.
Dużo miejsca przód i tył. Dobry pomysł z odchylanym oparciem z tyłu. Spory bagażnik, dużo dodatkowego miejsca pod podłogą jak ktoś nie musi wozić koła zapasowego.
Jest dobrze jak na diesela.
Cena nie jest mała i auto trochę pali. Nie jest to mistrz ekonomii ale dla mnie ok. Na trasie przy prędkościach 90-100 km/h spala 6,5l. Na autostradzie 140 km/h - 8,5-9l. W mieście podobnie. Najgorzej w mieście zimą - przy dojazdach do pracy ok. 4-5 km spala 11,5-12l, a bywało i 14l. Niestety to wina skrzyni automatycznej, która potrzebuje się rozgrzać i na pierwszych kilometrach nie pozwala w zimie wrzucać wyższych przełożeń tylko piłuje silnik na wysokich obrotach (dla mnie to jedyna, ale istotna wada tego modelu).
Na razie nic.
Na razie nic.