Ocena kierowcy - Subaru Tribeca

jacekleski@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
Rok produkcji 2008
Subaru Tribeca 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW 2005-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : jest cichy, bez śladu wibracji, na małych prędkościach można mieć wrażenie, że jedzie się na silniku elektrycznym.
nie ma tu do wyboru silnika 3,6 a ja mam właśnie taki. Jest znakomity. Kultura pracy nieporównywalna z niczym z czym miałem do czynienia w tym z BMW, mitsubishi, audi. Moc wystarczająca, podobno jest spora różnica w zrywności w porównaniu z silnikiem 3.0
Perfekcyjna. W ogóle jej nie czuć i nie słychać.
Bardzo dobrze - wiadomo subaru. Jednak w porównaniu np. z outbackiem czuje się, że to wyższy samochód i na zakrętach nie można udawać, że jedzie się imprezą. Fizyka ma swoje prawa, choć w porównaniu z innymi samochodami tej wielkości trzymanie jezdni i trakcja są najwyższej klasy.
Mogłoby być lepeij. Nie mam kamery cofania i do tyłu nie zawsze jest wygodnie.
bez uwag.
super. dodatkowe nawiewy kilmatyzacji do tyłu powoduje, że nawet jak samochodem jedzie siedem osób to i tak wszędzie jest powietrze o żądanej temperaturze.
bez uwag. mam wersję 7-osobową i nawet na ostatnich tylnych siedzeniach jest OK.
po prostu znakomite
no tu jest jedyny bolesny punkt tego samochodu. Po mieście między 17 a 20 i nic się nie da z tym zrobić. Z drugiej strony nie ma sensu porównywać tego spalania do auta kompaktowego. Na tle inych dużych terenowych wypada OK. Silnik 3,6 + ciężki układ napędowy muszą tyle kosztować.
porównywalne samochody podobnej klasy są wyraźnie droższe BMW X5, Audi q7, dowolny merc terenowy - wszystko to samochody, gdzie bez 200 - 250 tys. w ogóle nie ma czego szukać. Tribeca jest wyraźnie tańsza. Fenomenalna technika skromnie opakowana, ale ze smakiem. Myślę, że gdyby poprawili wzornictwo i materiały wykończeniowe i pozycjonowali ten model w kategorii luksusowej, to też byłoby wielu chętnych nawet przy wyraźnie wyższej cenie.
Nowe auto, więc na razie nic, ale jeśli będzie tak jak w moim drugim samochodzie (outback) to nie ma problemu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW [l/100km]

14,4