Ocena kierowcy - Subaru XV I Crossover

Układ elektryczny
Karoseria : słaby lakier
Silnik : obroty
Zawieszenie : za twarde
jestem małomiasteczkowy mieszkam na peryferiach i dlatego kupiłem xv jest to mój 6-ty samochód,co prawda chorowałem na forka (starsza wersja)ale jest ok. xv kupiłem z drugiej ręki od kobiety był oczywiscie dobrze utrzymany i jak na 5-cio letnie auto miał 98 000 przebiegu.odpukać jak do tej pory inwestuję tylko w filtry olej i paliwo.wymieniam to sobie oczywiscie sam co ok 12-13tys olej stosuję castrol full-syntetyk, zamontowałem również hak i dzieje się to co wyczytałem na różnych forach jadąc z przyczepką komputer pokazuje większe spalanie paliwa. po prostu zawyża, bez przyczepki jest ok.jeszcze na co mogę zwrócić uwagę to komunikat o niskim poziomie oleju i tu też nie trzeba panikować bo ten typ tak ma, po prostu za 2 dni sprawdzić stan oleju i myslę jak to było u mnie obyło się bez dolewki oleju.wyczytałem również o sprzęgle ,że szybko się zużywa jak na razie nie mogę wam nic na ten moment napisać jeżdżę xv dopiero 1,5-roku i jestem zadowolony.ja samochód kupiłem patrząc na moje potrzeby i się nie rozczarowałem
silnik po odpaleniu dziwnie się zachowuje wchodzi na obroty póżniej się uspokaja ,po powrocie z pracy robiąc około 25 km otwieram bramę i słyszę dziwne dżwięki silnika za bardzo się już nie czepiam tego bo jest to powtarzalne to już nie te same silniki co kiedys
jak dla mnie bez zadnych problemów biegi wchodzą tylko kwestia przyzwyczajenia przy ruszaniu 4x4 jest to też mój pierwszy suv
jak dla mnie troszkę za twarde zawieszenie, układ kierowniczy reaguje na 5+,napęd 4x4 zimą 5+
karoseria podoba mi się(wygląd), lakier strasznie delikatny odpryski na przedniej klapie blacha jak na te czasy standart czyli słaba
może być do przodu i boki są ok duże lusterka do tyłu przy cofaniu na plus kamera cofania
siedzi mi się w nim wygodnie ,ogólnie wszystko znajduje się tam gdzie powinno,nie wszystko na drzwiach kierowcy jest podswietlone jadąc póżną porą ale mi to nie przeszkadza, sterowanie z kierownicy ok wszystko działa poprawnie
jest funkcja do odparowania przedniej szyby, ale mogła być lepsza, klima dwustrefowa jest ok
jako kierowca jestem zadowolony,miejsca jest wystarczająco
jak na taką klasę auta za głosny mercedesa z niego nie zrobili
jak na razie nic się nie psuje
nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0D 147KM 108kW [l/100km]