Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Subaru XV I

Lata produkcji: 2012 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Kompaktowy crossover (segment I) produkowany od 2012 roku, pierwszy crossover japońskiej marki. W ofercie Subaru XV zastąpił model Outback Sport, a także Imprezę XV, która dotychczas była tylko uterenowioną wersją Imprezy. Premierę samochodu w 2011 roku poprzedził prototyp o nazwie XV Concept. Model wciąż jest blisko spokrewniony z czwartą generacją Subaru Imprezy (m.in. ta sama płyta podłogowa, podobna stylistyka), aczkolwiek w przeciwieństwie do Imprezy XV, teraz to Impreza bazuje na XV, a nie odwrotnie.

Powagosław

Przed Państwem najbardziej jaskrawy i prowokacyjny stylistycznie model Subaru, jaki trafił do seryjnej produkcji. Jego projektanci w końcu doszli do wniosku, że współczesny crossover musi wyglądać groźnie (poprzednia Impreza XV nie robiła takiego wrażenia), nawet jeśli tak naprawdę jest rodzinnym vanem. A przecież XV ma większe ambicje.

~Powagosław
Luzacjusz

Uroda aut Subaru, szczególnie ostatnio, jest odwrotnie proporcjonalna do ich ceny. W przypadku XV, jedno i drugie trudno zrozumieć. W sumie, mówiąc łagodnie, miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa tylko wtedy, jeśli, nie daj Boże, masz z -7 dioptrii. Ale czego oko nie widzi, tego sercu nie żal.

~Luzacjusz

Subaru XV – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Subaru XV

Ogólna ocena
4,05
Średnia dla segmentu 4,19
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(67%) NIE(33%)
ZALETY + Układ jezdny + Silnik + Poważne usterki
WADY - Wyciszenie - Stosunek jakość/cena - Karoseria

Dane techniczne Subaru XV I

Moc silników 114–150 KM
Pojemność silników 1,6–2,0 l
Prędkość maksymalna 175–198 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,3–13,8 s
Subaru XV I Crossover

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Subaru XV I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 4
Koszt ogólny 31,23 PLN
PB31.23 PLN
Wydatki serwisowe 69,16 PLN Pozostałe wydatki 0,00 PLN

Publikacje o Subaru XV

Newsy o Subaru XV

Subaru XV