Ocena kierowcy - Subaru XV II Crossover

Silnik 1.6i 114KM 84kW
Rok produkcji 2020
Subaru XV II Crossover 1.6i 114KM 84kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Dziś odebrałem dla rodziców XV. Osobiście posiadam mazdę CX-30 i muszę przyznać, że XV to bardzo przyjemne auto. Zwarte, dobrze spasowane, praktyczne. Ma świetnie zestrojone zawieszenie, bardzo ładnie wyłapuje nierówności. Jazda relaksuje. Spalanie przy jeździe emeryckiej jest bardzo przyzwoite. Jak dla mnie, poza kilkoma drobnostkami., auto jest niemal idealne.
Bałem się tego 1.6. Pisano, że wolne, że pali więcej niż 2.0. Na szczęście to wszystko to bzdury. Ciągnie i przyspiesza wystarczająco dobrze. Wyprzedzać również można bez większych problemów. Dodatkowo silnik nie wibruje.
Bardzo lubię CVT. Jeżeli się umiejętnie ją wykorzystuje to nie ryczy ale jej największą zaletą jest brak laga jak w "cudownych" DSG lub dwusprzęgłówkach konkurencji. Jak dla mnie - rewelacja.
Trzyma się drogi jak przypalony naleśnik patelni. Ładnie wybiera nierówności, nie hałasuje, nie dobija. Jest świetnie.
Prosta bryła sprawia, że widoczność jest świetna w każdym kierunku.
Na najwyższym poziomie.
Czytałem, że jest mało wydajna. Kolejna rzecz, którą należy wsadzić między bajki.
Bardzo dużo przestrzeni z przodu i z tyłu. Można wyprostować nogi, a i tak pasażerowie z tyłu będą mieli miejsce.
Dobrze izoluje od dźwięków z zewnątrz. Nie słychać nadkoli, Jest to wyższy poziom niż np. Toyota. Jedynie silnik wkręcony na obroty jest mocno słyszalny, to jedyny mankament.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6i 114KM 84kW [l/100km]

6,1