Ocena kierowcy - Suzuki Ignis II Hatchback

truszczol, 8 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 99KM 73kW
Rok produkcji 2004
Suzuki Ignis II Hatchback 1.5 i 16V 99KM 73kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne, niedocenione autko. Z silnikiem 1.5 i mocą 99 koni naprawdę bardzo zrywne tym bardziej, że jest lekkie. Duży prześwit też się przydaje na naszych wyboistych drogach.
Silnik jest rewelacyjny. Prosta konstrukcja, przy której nie ma się co zepsuć. Nie wiem jak silnik 1.3, ale 1.5 jest rewelacyjny pod względem przyśpieszania. Nie przestaje mnie zachwycać.
Pierwszy bieg i wsteczny czasami ciężko wchodzą, ale spokojnie można z tym żyć i się do tego przyzwyczaić. Podejrzewam, że te modele "tak mają"
Jest bardzo dobrze jak na gabaryty tego małego samochodzika. Auto jest krótkie, więc ciężko tu mówić o jakiejś super miękkości.
Widoczność jest dobra. Jest możliwość regulacji wysokości fotela
Samochodzik jest na tyle mały, że dostęp do wszystkiego jest łatwy i intuicyjny
Ogrzewanie działa rewelacyjnie. Klima ma trochę ciężko mimo małej kubatury
Jak na tak małe gabaryty wystarczająco
To jest najsłabszy punkt tego auta. Do 80 km/h jest ok, ale później jest już dosyć głośno. Do tego dochodzi jeszcze szum wiatru z relingów
Ceny części zamiennych na normalnym poziomie. Mitem jest twierdzenie,że ceny części do "Japończyków " są wysokie. Robiłem już parę rzeczy przy tym aucie i ceny części mnie nie powaliły.
Samochodzik trochę drogi w zakupie (nawet używany). Nieźle trzyma cenę
Drobne usterki się zdarzają, ale nie są na tyle uciążliwe, aby unieruchomić auto na drodze i uniemożliwić powrót do domu. Auto jest relatywnie tanie i nie można od niego wymagać superjakości
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 99KM 73kW [l/100km]