Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Suzuki Ignis w pigułce

Suzuki Ignis w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Suzuki Ignis

Lata produkcji 2000 - teraz
Segment: Auta małe

Model należący do segmentu B produkowany nieprzerwanie od 2001 roku. W ofercie Suzuki, Ignis zastąpił wysłużony model Cultus. Zgodnie z amerykańską klasyfikacją samochodów, Ignis traktowany jest jako mini crossover SUV, ponieważ łączy cechy małego miejskiego auta, kombi oraz pojazdu terenowego. Jest jednym z pierwszych przedstawicieli tego typu „synkretycznych” modeli w swojej klasie. Obecnie na rynku dostępna jest druga generacja Ignisa.

Sam pomysł nie jest zły: bezpretensjonalny, malutki crossover skrojony jakby pod kobiece oczekiwania. Co do wykonania można mieć mieszane uczucia: przód na przykład całkiem sympatyczny, tył z kolei nie grzeszy urodą. Dla wielu jedyną pań reakcją na całość niestety będzie po prostu wzruszenie ramionami.

~Powagosław

No cóż… Ten samochód powinien nazywać się, przynajmniej w Polsce: „O gustach się nie dyskutuje”. Tylko wtedy miałbym powód, by nie mówić publicznie, jakie to straszne brzydactwo.

~Luzacjusz

Dane techniczne Suzuki Ignis

Moc silników 70–109 KM
Pojemność silników 1,2–1,5 l
Prędkość maksymalna 155–185 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,9–15,0 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Suzuki Ignis
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 1256
Koszt ogólny 27,22 PLN
LPG24 PLN
ON26.32 PLN
PB34.12 PLN
Wydatki serwisowe 8,92 PLN Pozostałe wydatki 9,78 PLN

Publikacje o Suzuki Ignis

Newsy o Suzuki Ignis