Ocena kierowcy - Suzuki Maruti

m_plachetka@interia.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1992
Suzuki Maruti 0.8 39KM 29kW 1984-1999 - Oceń swoje auto
fajny w mieście, gorzej na trasie, nie mam odwagi jechac nim 140, czasem 110, ale na krótko - np. przy wyprzedzaniu. poza tym nie mam w nim uczucia całkowitego bezpieczenstwa, ale w takiej łupinie jest o to dość trudno, niech któś napisze czy miał kolizję i jak się maruti zachowało.
dobrze przy małych oi średnich predkościach, powyżej 60-70 km/h gorzej, ale to przecież osiemsetka
podobnie jak poprzednicy, twierdzę że ma zbyt długie przełożenia, ale to nie WRC
postawiłem przecietny bo jeżdzę odniedawna z uszkodzonymi amortyzatorami i jest fatalnie szczególnie na zakrętasach, ale to nie jego (autka) wina
z pewną taką nieśmiałością, ale jednak doskonale, duże szyby i luserka boczne, w miarę wąskie słupki, o znalazłem mankament - lustro wewn mogłoby łapać więcej, ale to już osobiste upodobanie do łapania w nim górnj i dolnej krawędzi tylnej szyby.
niewielki minusik to nipodświetlone przyciski (w momecie kiedy są wyłączone) z lewej strony kierowcy (przeciwmgielne, tylna wycieraczka) i dość daleki do nich dostep, ale moze wypadałoby przysunąć sobie fotel
to była moja pierwsza w nim zima, wymarzłem jak nigdy, nie dałem osłony bo bałem się z kolei przegrzewania, jak widzę z rad moich przedmówców nie powinienem
z przodu OK, z tyłu nie wiem, ale teściowa się ne skarży
silnik w miarę cichy, ale idzie wiosna i można poswięcić trochę czasu na likwidację luzów i stukotów wewnątrz autka.
mam wrażenie że nigdy nie palił w mieście mniej niż 6.5l, na trasie OK przy prędkości 80 -90 km/h, potem bierze wiecej
drobnostki niewarte komentarza
żadnych awarii na drodze uniemożliwiających jazdę(ja zrobiłem nim tylko 15 000)
Suzuki Maruti