Ocena kierowcy - Suzuki Maruti

Monster, 20 lat temu
Rok produkcji 1994
Suzuki Maruti 0.8 39KM 29kW 1984-1999 - Oceń swoje auto
Nie zamieniłbym mojego Maruti na żadne inne auto w podobnej cenie. Po prostu jest za dobre. Należy jednak pamiętać że jest to auto miejskie (ja 95% czasu jeżdżę w mieście). Wyprzedzanie na trasie trzeba robić z dużą dozą ostrożności, chociaż zdarzało mi się wyprzedzać (bezpiecznie) nawet wtedy gdy kierowcy aut z większymi silnikami poddawali się. Co do rdzy: u mnie są jej małe ślady, ale można sobie z nimi poradzić "domowym sposobem".
Bardzo fajny silniczek: zrywny i oszczędny.
Szkoda że 4 jest już "nadbiegiem" czyli czymś w styli 5-ki. Wyraźnie brakuje jeszcze jednego biegu.
Prowadzi się bardzo dobrze i stabilnie pomimo małych rozmiarów, chociaż zawieszenie mogłoby być nieco twardsze.
Widoczność bez zastrzerzeń.
Jako że mam 190 cm to nico się w nim nie mieszczę ale jakbym miał 10 cm mniej to byłoby ok.
Nieco głośno pracują wiatraki ale samej wentylacji nie można nic zarzucić.
Z tyłu jest nadspodziewanie dużo miejsca na nogi. Jednak w 5 osób komfort jazdy jest średni.
O ile silnik pracuje cicho to jednak pęd powietrza (szczególnie przy większych prędkościach) potrafi być dokuczliwy.
Miasto 5-5,5l; Trasa 4,5-5l; Zależne od stylu jazdy. Więcej jak 6 nie spalił nigdy (tyle potrafi spalić zimą). Auto ma prostą konstrukcję więc każdy kumaty mechanik sobie poradzi. Co do cen części to rzeczywiście są one wysokie. Na szczęście jednak nie trzeba ich kupować za często :)
Za śmieszne pieniądze dostajemy super autko. Jeśli ktoś nie ma kompleksu małego....auta.
Popsuła mi się lampka oświetlająca wnętrze.
Brak. Nie było sytuacji żebym nie dojechał tam gdzie chciałem.
Suzuki Maruti