Ocena kierowcy - Suzuki Splash Hatchback

Missi, 9 lat temu
Rok produkcji 2012
Suzuki Splash Hatchback 1.0 65KM 48kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Samochód drugi w rodzinie, do jazdy po mieście, odbierania dzieci i krótkie wypady. Ogólnie bardzo dobrze. Samochód jest wysoki i tym samym trochę podatny na boczne podmuchy. Ładnie się prezentuje. Żona chwali dobrą widoczność i łatwe parkowanie. Silnik uważam, że się nadaje tylko do takiego zastosowania. Na trasę za słaby. Trzy razy rozładował się akumulator z powodu zostawienia na włączonych światłach. Potem zamontowałem żonie światła automatyczne i jest OK.
Jak na silnik 1.0 to dobrze. Samochód użytkowany głównie po mieście i z jedną osobą na pokładzie. Gdy jadę z 4 osobami z włączoną klimą i pod górkę mocy wyraźnie brakuje. Silnik ma 3 cylindry więc na wolnych obrotach trochę wibruje.
Bez zastrzeżeń. Dość precyzyjna. Cichy silnik i miejskie zastosowanie powodują, że piąty bieg jest zbędny.
Dość sztywne zawieszenie zachęca do szybszej jazdy - silnik niestety nie. Zawieszenie dobrze tłumi nierówność, pewne zachowanie na drodze.
Jedyne zastrzeżenie to niezbyt wysoko poprowadzona przednia szyba co powoduje, że gdy stoję przed światłami na skrzyżowaniu nie widzę sygnalizatora(mam 186cm). Plus za duże okna i lusterka boczne.
Jak to w japońskim aucie. Jeśli zapomnicie wyłączyć świateł i zamkniecie samochód np centralnym zamkiem to światła cały czas konsekwentnie - jak kierowca sobie zażyczył - świecą :-) Po otwarciu bagażnika mamy półeczkę, którą trzeba podnieść i która przy wkładaniu bambetli oczywiście opada blokując dostęp. Poza tym OK.
Teoretycznie wszystko OK ale auto używane na krótkich trasach nie zawsze zdąży się porządnie rozgrzać i tym samym osuszyć zwłaszcza zimą. Trzeba więc wspomagać wentylację klimą.
Bardzo dobrze. Oczywiście jako auto dla 4 osób bez bagażu. Rewelacyjnie się sprawdza w mieście. Do samochodu się bardziej wchodzi niż wsiada. Pod dostatkiem miejsca na głowę i nogi nawet dla osobników o wzroście 185cm.
Silnika za bardzo nie słychać ale koła na mokrym asfalcie już tak.
Kosztów, ponadplanowych brak.
samochód kupiony w salonie, generalnie (cennikowo) drogi ale my dostaliśmy rabat za poprzedni rocznik więc było OK. w tej samej cenie mieliśmy Nissana Micrę, Hyundaia i10 lub i20(czarnego), Skodę Citigo. Jeszcze była jakaś mała Kia z dużą ceną. Wybraliśmy Splasha ze względu na wielkość miejsca w środku oraz (W porównaniu do konkurentów OK
Odczepił się pokrowiec/materiał siedziska fotela pasażera. Dwa razy.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 65KM 48kW [l/100km]