Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback Facelifting

Jan1975, 11 lat temu
Silnik 1.6 VVT 120KM 88kW
Rok produkcji 2011
Suzuki SX4 I Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Twardo, ale komfortowo jeździ. W zakręty mogę szybciej wjeżdżać niż wcześniej.
Drobne minusy nie zmieniają faktu, że to był dobry wybór. Przynajmniej na razie.
Wiem, że do Micry 1.2 nie ma co porównywać, ale silnik pracuje zdecydowanie ciszej i jest znacznie bardziej elastyczny. Przy wyprzedzaniu nie musze redukować na III.
Chodzi jak joystick. Jedyny problem, to brak VI biegu na autostrady.
Bałem się, że taki wysoki samochód będzie źle jeździć w zakrętach, a jest o wiele lepiej niż w Nissanie. Jazda to przyjemność. W zimie napęd 4x4 lock zastępuje odśnieżanie :-D
Może dla Japończyków dobrze, ale mam 1.82 m wzrostu i gruby słupek przedni wyraznie przeszkadza. Plusem jest widoczność w innych kierunkach i duże podgrzewane lusterka.
Wszystko na miejscu (oprócz przycisku komputera, który mógłby być na kierownicy jak w Nissanie).
Bardzo szybko się nagrzewa i równie dobrze chlodzi klima. Nie ma porównania do Micry, w której trzeba czekać 15 minut na ciepło, albo ustawić wszystko na maks.
4 osoby nie trącają się łokciami i jest wrażenie przestrzenności. Co do miejsca na bagaż, to już gorzej, ale daje radę.
Powyżej 120 km/h głośny, ale nie nieprzyjemny. Dużo mniejszy hałas powietrza niż w Micrze.
Doskonale by było, gdyby spalał jak w katalogu. Niestety jest średnio o litr więcej. Ceny przeglądów nie rujnują. Napraw nie było.
Kupiłem w promocji, wyposażenie praktycznie kompletne, więc czego chcieć więcej?
Wszystko działa jak w nowym. Wg ocen TUV nie powinienem się martwić, bo to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Coś tylko mi pukało pod maską - serwis usunął problem przymocowując jakiś luźny kabel, czy przewód.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT 120KM 88kW [l/100km]