Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross

Silnik 1.6 VVT 120KM 88kW
Rok produkcji 2014
Suzuki SX4 II S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Napęd 4x4
Jestem użytkownikiem Suzuki SX4, z napędem na cztery koła, 1,6 120KM, benzyna z ostatniego roku produkcji czyli 2014. Pragnę podzielić się moją subiektywną oceną. O napędzie 4x4 mogę tylko dobrze napisać. Tam, gdzie moi koledzy zagrzebali się w trudnych warunkach ja wyjechałam z łatwością. Zimą w górach bez obaw.O parkowaniu muszę w zachwytach: w każdych warunkach bez czujników i bez kamery parkowania, wymiary zewnętrzne i kształt są kolejną zaletą auta. Koła zimowe i koła letnie stosunkowo tanie, wymieniam je w serwisie. Nie ma czujników ciśnienia w oponach. Nie wiem, czemu ten gadżet służy. Tylko unitom… W Suzuki mam koło dojazdowe, nie żaden zestaw naprawczy, cokolwiek to znaczy. Szkoda, że linia produkcyjna została zamknięta.
Trwała, niezawodna jednostka. Moc adekwatna do możliwości.
O wstecznym, który czasem wymaga ponownego wciśnięcia sprzęgła wielu napisało.
Auto trzyma się jezdni doskonale.
O słupkach przednich wszyscy piszą, więc potwierdzam, że ograniczają widoczność.
OK
Wydajna.
Nawet długie trasy we czwórkę z plecakami w bagażniku na każdej drodze były przyjemnością.
Przy 120 km/h może przeszkadzać hałas. Wysokie auto i wysoki prześwit uzasadniają ten hałas.
Spalanie 7,4 l/100km w cyklu mieszanym nieco odstają od wskazań komputera, ale komputerom nie wierzymy. Gorzej z kosztami przeglądów gwarancyjnych: pierwszy po dwóch miesiącach lub 1000 km. Lichwiarskie ceny.
Adekwatna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT 120KM 88kW [l/100km]