Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross

Rok produkcji 2016
Suzuki SX4 II S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Wygodna pozycja za kierownicą
Karoseria : Badziewne plastiki. Skrzypiące drzwi
Samochód z 2016 roku kupiłem 2 miesiące temu. Do tej pory przejechałem 3000km. Miałem już kilka tańszych samochodów i mam jakieś porównanie. Szczerzę mówiąc jestem trochę rozczarowany. Najbardziej denerwujące są tekturowe drzwi, można je dosłownie zgnieść ręką, a używając trochę więcej siły złamać. W Dacii Logan spasowanie elementów było lepsze. Może elementy plastikowe nie należą do najtańszych, ale brakuje trochę "bogactwa" i pancnerności w wykończeniu. Ogólna mechanika jest na średnim poziomie. 1. Zawieszenie dobre, ładnie tłumi nierówności, ładnie wchodzi w zakręty, ale i tak w moim odczuciu o 1 klasę niżej niż w Mazda 3 pierwszej generacji (2003-2009) 2. Po silniku nie spodziewałem się cudów, ale daje radę. Na 3 biegu będąc samemu w aucie można całkiem dobrze wyprzedzać. 3. Nie wiem skąd te wyniki spalania niektórym wychodzą 6L w mieście? Wolne żarty. tankowałem dosłownie 10 min temu. Specjalnie włączyłem ten system start-stop. Kolejny razy wynik w mieście wyszedł 7,2/100km. Bez włączonego systemu start-stop pali średnio 8l/100 w mieście, a ciężkiej nogi nie mam. Chciałem samochód pakowny, niezawodny i w miarę szybki. Taki na pewno jest, chociaż z niezawodności muszę poczekać z rok, dwa. Gdyby nie fatalna jakość wykończenia dałbym 4 gwiazdki. Czy kupił bym jeszcze raz? Raczej tak. Była alternatywa w postaci Mistubishi ASX, ale wydawał mi się za bardzo mułowaty.
Na 3 biegu daje radę wyprzedzać
Czasami chaczy. Na pewno biegi nie wskakują same. Chodzi trochę lepiej niż w Colcie z 2003 roku
Raczej dobrze
Ładnie trzyma kolor. Nie ma odprysków po 5 latach
Do przodu super, widać koniec maski. Do tyłu tragedia, nie da rady wyczuć końca samochodu.
Dobrze. Wszystko pod ręką
Po włączeniu klimy szyby odparowują w kilka sekund. Ogrzewanie jeszcze nie wiem.
O to mi chodziło. Dużo miejsca. Wygodne wsiadanie i wysiadanie
W porównaniu do tanich aut jest dobrze
Jeszcze nie wiem, ale posiłkując się danymi innych kierowców powinno być tanio i bezawaryjnie
Tani plastik, skrzepiące drzwi, ogólna taniocha. Za takie pieniądze powinno być wszytko lepiej spasowane.
Na razie nic i mam nadzieję, że nic się nie będzie psuło
Na razie nic i mam nadzieję, że nic się nie będzie psuło