Lista ocen Suzuki Vitara I (77) - Silnik

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cozmo
Long 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Silnik cichutki... do jakichś 3000 obrotów... później odzywa się mały zwierz który pięknie mruczy i warczy, jak to V6-tka. Między 3500 a 5000 obrotów dużo się dzieje :) I w trasie i w terenie daje sobie radę bez problemów. Można zamienić standardowy filtr powietrza na dobry tuningowy i jest parę koników więcej i spalanie sporo spada. Ogólnie bardzo miło i to bez zakładania instalacji gazowej (szkoda mi silnika).
~Żaba
Standard 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Silnik, pomimo pojemności i mocy w pierwszej chwili nie zachwyca osiągami (podobno zwykła sprawa w terenowym aucie), jednak jak się trochę pojeździ, to można się przyzwyczaić do takiej charakterystyki. Silnik ciągnie za to powyżej 3-3,5 tys obr jak szatan, no może trochę przesadziłem, ale dynamiką może czasami zdziwić co niektórych dresowatych posiadaczy niemieckich rakiet, jak golf II-IV czy passat ileśtam :)
~Kamil
Cabrio 1.6 80KM 59kW
Mój egzemplarz już zdecydowanie zmęczony swoim zyciem, dostał od losu jazdę po górach... Zadowalający moment obrotowy, niestety mała moc, obniżona dodatkowo instalacją LPG nie zapewnia przy wyprzedzaniu żadnych przyzwoitych osiągów. Po przekroczeniu 3500 rpm nie ma sensu kręcić go wyżej przy wyprzedzaniu. W terenie 3500-6000 rpm to świetny zakres i mocy jej nie brak nawet na LPG.
~wasmaciej
Standard 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Silnik pracuje znakomicie na benzynie i na gazie. kiedy się rozgrzeje chodzi naprawdę cichutko a jak się depnie na pedał gazu to słychać moc silnika. Mimo tego przebiegu od wymiany do wymiany oleju póki co ani kropli nie musiałem dolewać. Silnik na łańcuchach więc to już duży plus, z opinii użytkowników V6 wiem że to bardzo dobre silniki
~RadoslawMaciej
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
bardzo dobry silniczek, niezniszczalny japończyk, tak naprwde to prawdopodobnie miał jakieś ponad 300 tysięcy, ostatnio pojawiło się ledwo zauważalne pocenie ale zmiana oleju na półsyntetyk całkowicie je wyeliminowała, silny, bardzo elastyczny, nadaje sie tylko do nowoczesnych instalacji gazowych
~caymanik
Cabrio 1.6 80KM 59kW
Silnik słabiutki tylko 80km, na czarnym jakoś się toczy ale szału nie ma, w terenie dobrze, że od dołu jest w miarę. Spalanie za to całkiem spore, na asfalcie, w mieście 10-11L/100km, w terenie to nawet nie patrzę bo to autko do zabawy...
~6_u@wp.pl
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Elastyczny jest Kulturalny też jest jak na 1,6 nawet spoko na trasie 150km/h idzie coprawda głośno ale sie nie grzeje.Jak narazie żadnych problemów.W terenie też jest ok bez problemów małe i większe górki,las błoto i małe kałuże też bez problemów.
~RYKO ryczek9@wp.pl
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Dla mnie rewelacja. Wiedziałem co kupuję, więc nie narzekam. W cztery osoby jest jej ciężko, dwie i trochę bagażu już się nie poci. Jak naprawdę potrzeba można wykorzystać jej zamiłowanie do wysokich obrotów. Mi wystarcza.
~Darek Żelazny - Zachodniuopomorskie
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Samochód dynamiczny, silnik pracuje elastycznie, miałem poprzednio dwa większe samochody ( omega 2,0 z 1989r. i Citroena XM z 1990r. i chcąc wyprzedzić redukowałem na "czwórkę", teraz szybciej wyprzedzę na "piątce")

Usterki Suzuki Vitara I

Suzuki Vitara I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krakers
Standard 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Silnik super, piękny dźwięk wydaje przy wysokich obrotach. Ma moc mimo ze wolnossący. Jest w stanie pociągnąć ciężarówkę z naczepa póki nie straci przyczepności podłoża. Spalanie różnie 12-15 benzyny.