Lista ocen Suzuki Vitara I (61) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Żaba
Standard 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Biegi wchodzą normalnie, ale dźwignia zmiany biegów ma taki luz (!!!) że w pierszej chwili można się przestraszyć! Podobno tak się zdarza w vitarach, ale muszę to jakoś naprawić (zapewne wypracowane jakieś cięgło czy jabłko). Po przesiadce z takiej skrzyni do auta, gdzie wszystko ze skrzynią działa ok mozna mieć problemy z jej obsługą!! :)
~Kamil
Cabrio 1.6 80KM 59kW
Biegi wchodzą idealnie, wszystko można pięknie wyczuć. Należy się tylko nauczyć wrzucać trójkę. Jedyne zastrzeżenie to to, ze wsteczny nie zawsze wskakuje przy pierwszym wysprzęgleniu. Minus za krótką piątkę, przy 3000 rpm jest dopiero 90 km/h, natomiast 125 km/h to już 4500 rpm.
~wasmaciej
Standard 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Chodzi dobrze, ale biegi troszeczkę ciężej wchodzą niż w osobówkach, nie ma takiej płynności. Może to akurat tylko w moim przypadku tak jest ale taka jest moja uwaga. Co do samej funkcjonalności nie mam zastrzeżeń.
~cozmo
Long 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Biegi wchodzą pewnie i łatwo. Nie trzeba szarpać, wbijać itp. A jak się czasem za szybko wrzuci bieg to nie ma się o co martwić, że przekładnia się uszkodzi... prędzej drążek urwie nam dłoń :)
~caymanik
Cabrio 1.6 80KM 59kW
Skrzynia to chyba najmocniejsza strona tego samochodziku, prawie jak w starym polonezie ale mogę powiedzieć, ze jest pancerna. Do tego dochodzi jeszcze druga skrzynia z reduktorem.
~nikt szczególny
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Pierwszy bieg, poza terenem praktycznie nieużywalny, potwornie silny;) Bez problemu po mokrym stoku wyciąga ciężarowe auto załadowane po brzegi browarami z błota i bagna.
~Łukasz
Cabrio 1.6 80KM 59kW
Trzeba uważać na wybierak bo ciężko dostać a lubi się wyrabiać taki mały element plastikowy, jeżeli poduszki są ok to wszystko ładnie i precyzyjnie działa.
~Leaf
Long 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Coś w niej się dzieje niedobrego bo ze starości CZASEM wydaje dziwne odgłosy na końcówce zmiany biegów. Ogólnie sprawuje się świetnie wraz z reduktorem.
~RYKO ryczek9@wp.pl
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Słychać piąty bieg, ale trzeba być mocno upartym, żeby ten fakt przeszkadzał. Słychać go w co drugiej vitarze :)
~Ryu-san
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Chodzi dobrze tylko trzeba pamiętać o trójeczce lekko w prawo. I do wolnej jazdy to nie wyścigówka ale w terenie zajebiście się sprawuje