Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV

Silnik 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
Rok produkcji 2017
Suzuki Vitara III SUV 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Moze nie usterka,a rozczarowanie - naped 4x4
Jest to dalsza czesc mojej oceny, po 2 latach urzytkowania i 40 000 km. przebiegu
Silnik super. Tu nic sie nie zmienilo. Spalanie wrecz delikatnie spadlo albo nauczylem sie jezdzic silnikiem z turbo. Latwo o male spalanie ale jeszcze latwiej o wysokie. Oleju nie ubywa, generalnie same superlatywy.
Tak jak pisalem wczesniej, glupieje przy jezdzie na tempomacie adaptacyjnym, szuka odpowiedniego biegu ale jest to do ogarniecia.
Auto to wydmuszka i przy wyzszych predkosciach trzeba uwazac na wiatr oraz na mijane wieksze samochody. Naped 4x4 rozczarowal mnie. Bedac na nartach, przy wjezdzie na parking w dosc duzym sniegu zakopalem sie. Zalaczylem tryb snow + blokada i po doslownie 5 sekundach buksowania kol czerwony komunikat ze wysoka temperatura oleju w przekladni i tylny naped odlaczony. No to lopata i odkopywanie. Wyjechalem i szukalem innego miejsca. Komunikat znikna za kilka minut. Wiec tak z lekka naped nie przydatny ;( . Pozniej nie udalo mi sie powtorzyc takiej samej sytuacji, ale krecac baczki na duzym zasniezonym placu nic niepokojocego sie nie dzialo. Sam nie wiem co o tym myslec. Przy okazji servisu powiedzialem o tym problemie , uslyszalem ze niestety teraz te napedy sa takie delikatne. Jazda pod gore, na osniezonej wrecz zlodowacialej drodze to poeazja, naped sprawdza sie swietnie, ale jak byl najbardziej potrzebny to niestety zawiodl.
Lakier bardzo miekki, a blacha grubisci papieru.
Jest dobrze.
Bez zmian.
Jest ok. Klima daje rade, choc juz jest na limicie.
Jak na wielkosc auta jest ok.
No i tu tragedia. Auto jest glosne, a powyzej 120 jest bardzo glosnie. Moze to przypadlosc mojego modelu ale w okolicy 140 km/h swist wiatru jest juz nieznosny, a zwlaszcz w wietrza pogode. Jak by jechac z otwartym oknem, na szczescie moja ulubiona predkosc to 110 km/h bo wtedy jest optymalne spalanie :).
Dalej nie jestem pewien czy auto w topowej wersji jest warte tych pieniedzy? Juz zaczyna cos skrzypiec w desce rozdzielczej i podsufitka nad kierowca zaczyna popiskiwac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW [l/100km]

6,8