Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV

Pierre, 5 lat temu
Silnik 1.6 VVT 120KM 88kW
Rok produkcji 2017
Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik w miescie sprawdza sie swietnie, spalanie to mile zaskoczenie. Na trasie powyzej 90km/h juz nie jest tak oszczednie, ale cos za cos.
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Zrobiłem 16 tys km byłem na 3 tygodnieowej wyprawie zagranicznej, auto sie spisało na medal. Jest dużo miejsca, jest pszczędny silnik, autko prezentuje się dobrze i cieszy oko. Jedna rzecz mnie denerwuje pd początku: mam wrażenie, że lakoer łatwo sie rysuje. Nie można mieć wszystkiego w tej cenie...!
Po mieście super no i oszczędny. Przy większym obłożeniu i trasie trzeba mu dać trochę czasu, bo mocy w zapasie nie ma. Mnie to nie przeszkadza.
Miękko wchodzą biegi, bez wysiłku, dla mnie bardzo mocny punkt tego auta. Drażniło mnie z początku, że 5 bieg w zasadzie już można wrzucać przy 55-60 km/h, przyzwyczaiłem się..
Absolutnie bez zastezeżen, polubiłem go już na jeździe próbnej!
Przeszkadza mi to, ze tzw ekologiczny lakier szybko soe zarysowuje. Tu daję minus!
To bardzo mocny punkt, zawsze ma sie pełną widocznosc a kamera cofania jest bardzo dopracowana. W miescie wielka wygoda. Lusterka tez ok.
Generalnie w tym segmencie cenowym wiadomo, ze czegos zabraknie, mimo, ze nie jest zle. Siper wygodne miejsca na duze butelki w drzwiach. Brakuje miejsca gdzie odlozyc duzego smartfona.
Zarowno klima i ogrzewanie super. Klima dosyc oszczedna pod wzgledem paliwa, dodaje mi 0,4-0,5 litra. Podgrzewane siedzenia rewela.
W srodku miejsca jest sporo, gdybym miał mozliwosc, dobralbym podlokietnik, ale bylo to auto z wyprzedazy rocznika.
Faktycznie na autostradzie w srodku jest glosno. Jednak u mnie 90 procent jazdy to miasto.
Niskie! Porownalem ceny przegladow w ASO w moim miescie okazalo sie ze sa spore roznice miedzy dealerami.
Przymierzałem soę do używanego nissana qashqai, jednak nic dobrego nie znalazlem. Poza tym Vitara przekonala mnie oszczednoscia i tansza eksploatacja.
Brak!
Brak!