Ocena kierowcy - Suzuki Wagon I

RobertO (robercisko@wp.pl GG771639), 16 lat temu
Silnik 1.0 i 65KM 48kW
Rok produkcji 2000
Suzuki Wagon I 1.0 i 65KM 48kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie spodziewałem się ,że tak się do niego przywiąże.To jedyne auto ,którego nie zamierzam sprzedawać po 2 latach exploatacji a miałem już 16 aut ...... Suzuki moim zdaniem jest firma niedoceniana. Miałem Toyoty ,Hondę i pod wzgledem niezawodnosci moga sie od Suzuki duzo uczyc. Auta po 2000 roku sa ciekawsze stylistycznie szczegolnie jesli chodzi o wnetrze ale moj mimo szarosci jest wykonany z dobrych materialow a przeciez to autko najtansze w ofercie firmy.Nic nie trzesczy i nie stuka .Bardzo udany sprzęt !
Karoseria : trzeba uważać gdyż jest bardzo delikatna .Jak się jakiś grubszy jegomość rozsiądzie na masce to możecie już szukać blacharza :)
Miało być małe,oryginalne,pojemne autko do miasta ,które nie rujnuje właściciela.Za pieniążki które na niego wydałem moźna było kupić ewentualnie benzynowe luppo.Nie przeczę ,że to interesujący VW ale Suzi jest większa i ekonomiczniejsza .Poza tym mnie się baaardzo podoba mój kanciatek .Zwinny silniczek i walory "miejskie" powodują iż jestem bardzo zadowolony z autka. To nie pierwsza przygoda z Suzuki i uważam ,że to świetna firma. Kiedyś napewno będzie Grand Vitara ale Wagonika nie sprzedam - zostanie w rodzinie !
Litrowy silniczek pracuje bardzo elegancko .Można go kręcić niemal jak w motocyklu.65 koni przy tej masie autka dzielnie daje radę . Można się nim przemieszczać naprawdę zwinnie po mieście.Prędkość maxymalna bez rewelacji ale ja i tak lubie swój samochodzik i nie katuje go jeżdząc spokojnie.
Drążek jak w autobusie ale pracuje bez zastrzeżeń.Po kupnie warto spojrzeć czy mamy w skrzynce odpowiednią ilość oleju.
Pierwsze chwile po zakupie to była obawa czy "tym" można spokojnie wejść w zakręt ? Otóż można - autko super sobie radzi w mieście. Małe kółeczka nie lubią tylko poprzecznych nierówności.Auto wyposażone jest seryjnie w elektryczne wspomnaganie i EPS !
Rewelacja w każdym kierunku .Japończycy wymyślili super pudełeczko do zatłoczonego centrum.Manewrowanie nim to przyjemność.
Standart Suzuki - wszystko pod ręką .Elektryka szyb w dzwiach a nie na tunelu co bardzo lubię.
Świetnie działa zarówno nagrzewanie jak i wentylacja .Większość Wagoników ma klimatyzację - mój nie ale naprawdę nie narzekam.W zimę wystarczy chwilka żeby nagrzać wnętrze.
Z zewnątrz wydaje się malutki ale kto zna to autko to wie ,że 4 osoby nawet wysokie jadą nim komfortowo.Inna sprawa ,że silniczek z pełnym ładunkiem pozwala tylko na bardzo spokojną jazdę a zawieszenie zaczyna reagować nerwowo.
do 5 tys obrotów spokój - wyżej zapach spalonej gumy i wrrrr......... słyszalne za kółkiem.
Nie miałem dotąd autka ,które tak mało zużywało paliwka .Z moich obliczeń wynika ,że w Warszawie przy spokojnej jeżdzie (do 80 km/h) potrafi się zadowolić 5 l/100 km !!! Między innymi dlatego tak bardzo go lubię :) To autko jest niepowtarzalne i ekonomiczne a poza tym tanie :)
Za te pieniązki auta z rocznika 2000 to ewentualnie seicento ..........
Przez 2 lata jedynie do wymiany kfalifikuje się linka sprzęgła .Poza tym tylko filtry i oleje .
odpukać :) autko nigdy mnie nie zawiodło a zrobiłem nim już ponad 30 tys km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 65KM 48kW [l/100km]

Suzuki Wagon I