Ocena kierowcy - Suzuki Wagon II

Usual suspect, 7 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 76KM 56kW
Rok produkcji 2002
Suzuki Wagon II 1.3 i 16V 76KM 56kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Auto ma jedynie 2 zalety: silnik, przestrzen wewnatrz. Reszta jest tandetna i kiepska. Gdyby dorzucic z 50 dolarow do kazdeggo egzemplarza auto moglobyc calkiem fajne.
Karoseria : Silna rdza na podwoziu. Wyglada na brak ocynku.
Przeniesienie napędu : Skrzynia badz jej zawieszenie hucza, kiepskie przelozenia
Inne
Japoński samochód, niestety slabszy niz jego porzednicy. Plus choc nie do konca-prostota konstrukcji +latwosc serwisowania. Minus-beznadziejna jakosc materialow uzytych zwlaszcza do wnetrza. Konstrukcja zawieszenia zbyt prosta, auto nie prowadzi sie pewnie. Suzuki obiecuje potezna jak na swoja wielkosc przestrzen ladunkowa, moim zdaniem wcale nie jest taka duza. Natomiast mnostwo jest miejsca dla pasazerow z przodu.
Silnik jest zaskakujaco zrywny i chodzi na gazie bez problemow.
Skrzynia biegow pracuje nie najlepiej. Haczy zwlaszcza na wstecznym. Moim zdaniem drazek zmiany biegow w podlodze tez nie jest najlepszym rozwiazaniem. Przelozenia skrzyni tez wydaja mi sie kompletnie zle dobrane. No i skrzynia lub jej zawieszenie hucza!
Auto nie prowadzi sie pewnie. Glowna przyczyna tego jest belka skretna z tylu. Wysoka karoseria auta jest zawieszona wysoko i tez z tej racji auto nie prowadzi sie dobrze. Ciekawe czy przeszloby Test Łosia?
Widocznosc jest dobra, kierowca siedzi wysoko i widzi niezle obrys auta pod warunkiem ze ma 185cm wzrostu. Lusterka tylne maja duza powierzchnie i sa elektrycznie sterowane. Pasazerowie z przodu maja mnostwo miejsca. Latwo wsiadac na siedzenia z racji wysokosci auta. Przyjemnosc jazdy kierowcy za kolkiem jest zadna.
Siedzenia sa slabe, Auto ma male kola i nie nadaje sie na kiepskie drogi. Drgania przenosza sie do kabiny kierowcy. Przelaczniki wycieraczek i swiatel tez wydaja mi sie malo precyzyjne i ergonomiczne.
Ogrzewanie i wentylacja pracuja bez zastrzezen. Rowniez przelaczniki dzialaja bez problemu.
Pod tym wzgledem male auto kroluje wsrod innych samochodow podobnej wielkosci.
Jest OK przy szybkosciach do 90km/h. Na autostradzie silnik huczy.
Auto malo pali zwlaszcza ze mam instalacje lpg. Chociaz myslalem ze bedzie lepiej. Jednak wysokosc auta robi swoje i auto musi swoje wziasc.
Jako fan japonskiej motoryzacji spodziewalem sie wiecej po tym aucie.
Z jednej strony auto jest proste wiec nie ma sie w nim co psuc z drugiej strony uzyte do jego budowy materialy sa kiepskie. Wynik narzuca sie sam. Mam go niecaly rok a pare razhy zaszedl mi za skore... Np. 2x mi nie zapalil dopiero na pych, nie bylo innej opcji. Byly i inne wady o ktorych pozniej.
Spod auta byl mocno skorodowany wiec wlozylem w niego sporo pracy. Poza tym od skrzyni wydobywa mi sie dziwny dzwiek. Jak tylko hamuje silnikiem lub skrecam robi sie nieciekawie.
Suzuki Wagon II