Ocena kierowcy - TATA Xenon Single Cab

Daniel, 4 lata temu
Silnik 2.2 DICOR 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
TATA Xenon Single Cab 2.2 DICOR 140KM 103kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo słabe hamulce, szczególnie tylne... Bez obciążenia po prostu odbijają się od nawierzchni
Inne : Tragicznie prowadzi się na drodze
Jeździłem autem testowo, w celu zakupu. Ostatecznie nie zakupiłem. W opisie dlaczego
Dość zrywny na pusto, testowo przejechałem ok 20 km z prędkościami do 90 km/h. Głośność jak na pick up, w normie. Przy ok 2 tyś obrotów załącza się turbo, słyszalny wtedy świst. Uszkodzone czy wszystkie xenony tak mają? Ciężko stwierdzić.
Nie zawiodła, wchodziła dość dobrze i precyzyjnie. Trzeba uważać. 1 bieg można wystartować jedynie z całkowitego postoju.
Fatalnie w godzi w zakręty, ogromne luzy. Aby lekko wejść w zakręt kierownice wrzuca się na godz 3 lub 9. Aby jechać prosto trzeba ciągle kontrować... Po prostu tragedia!
Auto 11 lat, w bdb kondycji. Auto stało podobno zawsze na dworzu. Całkowicie tego po nim nie widać.
Przy moich 195cm ciasno w środku. Bardo mała przednia szyba, przez co nie widać połowy drogi, a głową człowiek ociera o podsufitkę. Prawda co piszą inni użytkownicy... Nie widać połowy prawego, bocznego lusterka.
Kabina i guziki jak w lanosach z początkowych lat produkcji. Bardzo słaba jakość, auto pomimo że mało używane, bardzo zniszczone w środku. Fotele wyglądały jak nowe, mimo wszystko podarte na szwach.
Zaobserwowałem ciekawą sytuację. Przy pełnym nawiewie wentylacja działa na przednią szybę praktycznie tylko w sytuacji kiedy puści się maxymalnie ciepłe powietrze, przy przekręceniu pokrętła na całkowicie zimne, na przednią szybę nie leci praktycznie nic. Dobre w zimę, tragedia w lato, szczególnie bez klimy.
Dla mnie (195cm) za mało. Ciężko się wsiada, mało miejsca na głowę.
Nie było tragedii, ale dość mocno słychać silnik, nawet przy małych prędkościach.
Była tylko jazda testowa przed zakupem. Nie mogę ocenić. Patrząc jednak po hurtowniach i allegro, dość ciężko jest znaleźć części zamienne
Właściciel pojazdu z 2009 roku (mamy aktualnie 2020) chciał sprzedać pojazd za 13.900pln, auto w najtańszej wersji, bez ABS i klimy. Cena całkowicie z kosmosu. Stwierdził że nie sprzeda poniżej 13.000pln, wg mnie auto jest warte max. Połowę. Zatem cena z kosmosu
Ciężko stwierdzić, tylko jazda testowa
Ciężko stwierdzić, tylko jazda testowa