Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

miron2182@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 16V VVT-i 97KM 71kW
Rok produkcji 2007
Toyota Auris I Hatchback 1.4 i 16V VVT-i 97KM 71kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : jak trzeba to oszczędny, jak trzeba to z pazurem:)
Inne : Głośne wycieraczki
Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw oceniam to autko na 5!. Ma kilka drobnych wad, ale po tych 3 latach razem nie mogę się naprawdę do niczego na poważnie przyczepić. Wiem, że w następnym aucie będę chciał mieć więcej kucyków pod maską:)A ten Aurisek będzie w mojej rodzinie na długie lata.
Jak na tą pojemność to przyzwoite osiągi. Lubi wysokie obroty, nabiera mocy przy 4000 obrotów:) Jak dla mnie 5:)
Dla mnie ok, żona uważa, że chodzi za ciężko.Czasem nie wskakuje do końca wsteczny
Precyzyjny, nie wychyla się zbytnio na boki, wg mnie komfortowy.
Masywne przednie słupki ograniczają widoczność, trzeba się przyzwyczaić. Plusem jest wysoka pozycja za kierownicą.
Wszystko na wyciągnięcie ręki. Super patent z położeniem lewarka zmiany biegów.Bardzo wygodne. Dużo schowków, praktyczne uchwyty na napoje. Minusem jest wystająca krawędź po złożeniu tylnej kanapy.
Bez zarzutów. Dobrze grzeje, dobrze chłodzi, nic nie paruje, nic nie smrodzi :):) heh:)
Na potrzeby mojej rodziny wystarczająca. Nie spodziewam się niczego więcej po aucie tej klasy. Wystarczający bagażnik.
Przy spokojnej jeździe po mieście bardzo dobrze. Autko pracuje cicho, nie słychać prawie silnika na wolnych obrotach. Gorzej przy większych prędkościach oraz przy wysokich obrotach. Szumy powietrza głośne i zagłuszający wszystko silnik. Przy prędkościach ok 140km/h i silniku 97KM to żadna niespodzianka. Plastiki nie trzeszczą. Czasem skrzypi fotel kierowcy.
Tu minusem są przeglądy. Te po 15.000 km kosztują ok 500-600 zł. Te po 30.000 ok 900-1000 zł. Wg mnie są zbyt często, a to wpływa na moją ocenę. Zużycie paliwa w zależności od stylu jazdy, po mieście średnie spalanie od 7,2l/100km nawet do 9.2l (mroźna zima, krótkie dystanse na zimnym silniku).
Nie mam dużego porównania, ale przed zakupem policzyłem koszty eksploatacji Aurisa i konkurentów: Focus i C4, i w moim wyliczeniu, przy takiej eksploatacji jak moja, auris wypadł najkorzystniej. Auto dobrej jakości i za przyzwoita cenę.
Gdyby nie piszczące hamulce i głośne wycieraczki byłaby 5. DO WSZYSTKICH NARZEKAJĄCYCH NA HAMULCE - wystarczyło pojechać do ASO i zgłosić to, była akcja serwisowa, wymienili bez problemów i za darmo:)
Brak jakichkolwiek poważniejszych usterek. Przy przeglądzie 45.000 km wymieniono mi końcówkę drążka i pierścień w układzie wydechowym w ramach gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V VVT-i 97KM 71kW [l/100km]

7,7