Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

Silnik 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Rok produkcji 2007
Toyota Auris I Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przyzwoite, wygodne auto za rozsądne pieniądze. Mogłoby być naprawdę bardzo dobre ale zbyt dużo księgowych pracowało przy jego konstrukcji.
Czytałem kilka opinii że jest to silnik dla emeryta. Trochę prawdy w tym jest ale to raczej nie wina silnika tylko układu jezdnego. Jeżeli ktoś szuka sportowych wrażeń to tutaj ich raczej nie znajdzie. Aurisem podróżuje się wygodnie, rzekłbym nawet dostojnie a zamiast dreszczyka emocji trzeba uważać żeby nie zasnąć. Silnik jak potrzeba potrafi całkiem nieźle pociągnąć tylko że samochód nie prowokuje do ostrej jazdy.
Skrzynia biegów jest biegów jest bardzo krótko zestopniowana. Już przy 55km/h wskaźnik SHIFT sugeruje wrzucenie piątki. Taka skrzynia biegów doskonale sprawdza się w mieście i na podmiejskich drogach ale na autostradzie już nie jest tak miło. Przy 130km/h obroty przekraczają 4000 obr. a co za tym idzie hałas i spalanie jest wyższe niż w innych samochodach z podobnym silnikiem. Brak 6 biegu to największy minus tego samochodu!
Dla mnie w sam raz. Żaden budyń jak Renault ani twardziel jak Opel, coś pośrodku. Bardzo dobrze trzyma się drogi
Do tyłu tak sobie ale ten typ tak ma. Warto zainwestować w czujniki cofania.
ok z wyjątkiem komputera pokładowego. Trochę zbyt plastikowe wnętrze. Plastiki są wyjątkowo twarde. Kilka elementów (np hamulec ręczny) pachnie trochę tandetną chińszczyzną. Z drugiej strony wszystko jest dobrze spasowane i nic nie trzeszczy
Bardzo dobrze. Dmuchawa pracuje cicho, klima szybko chłodzi. Żadnych problemów z zaparowanymi szybami
To chyba najmocniejszy punkt Aurisa. Mam 190 cm wzrostu i naprawdę nie mogę narzekać. Siedzi się wysoko, trochę jak w mini vanie. Bardzo wygodnie wsiada i wysiada. Duży bagażnik. Po złożenie tylnych foteli można naprawdę sporo wrzucić do tyłu. Niestety mój rower w całości nie wchodzi. Muszę odkręcić przynajmniej jedno koło
Trochę zbyt głośno w przedziale 120-140 km/h
Wg producenta Auris w mieście spala średnio 9,0. Mój samochód wg wskazań komputera spala ok pół litra mniej. Natomiast poza miastem odwrotnie. Producent podaje 5,9 a mój Auris spala jakieś pół litra więcej. Można zejść poniżej 6.0 tylko jeżeli będziemy jechać poniżej 100km/h. Jeżdżę raczej spokojnie. Żadnych wyścigów i ruszania z piskiem kół, ale jak wjeżdżam na autostradę to nie po to żeby wlec się 90 km/h
skrzypiące drzwi - posmarowałem zawiasy i jest ok piszczące hamulce - pojechałem do serwisu i wymienili klocki hamulcowe (jakaś wada fabryczna)
na razie bez problemów i oby tak zostało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW [l/100km]

7,4