Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

slongin@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Rok produkcji 2008
Toyota Auris I Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : B.elastyczny, pozytywne odczucia, uważam, że to dobra jednostka. Autostrada to dobry sprawdzian.
Układ hamulcowy : 500 km i piszczące hamulce
Karoseria : jazda po nierówniościach - polskie drogi - drgania słyszalne z tyłu
Na razie OK. Bezpieczna ocena: 4.
Cichy, do 120 km, później - ale to mi odpowiada, wyraźne przyspieszenie i zwiększenie hałasu. Ma duże możliwości zwłaszcza na autostradzie... w Niemczech.
Nic nie haczy, wysoko umieszczony drążek, jak w Hondzie, to pozytyw.
Zwinne autko, natychmiastowa reakcja na na ruch kierownicą.
Dodatkowe szybki z przodu to b.dobry pomysł. Małe lusterko wewnętrzne, bo i mały widok do tyłu to wyraźny duży minus. Zwłaszcza po przesiadce z innego auta.
Konsola \"nawigacyjna\" z prawej strony kierowcy; dla mnie super sprawa. Wchodząc do innego auta - to nie to. Za to Toyocie należy się 6.
Szybkie i sprawne odparowanie, to ważne zwłaszcza rano. OK!!!. Klimatyzacja, chociaż ręczna b.dobrze się sprawuje. Pomaga między innymi w odparowywaniu. Październik, a gorąco - przydała się.
Dużo miejsca dla kierowcy, mierzę 190 cm, pasażer również. Z tyłu więcej miejsca niż w Corolli.
Silnik 1.6 Dual VVTi, opony 205,55R16, to i inne elementy będą decydować o poziomie hałasu wewnątrz samochodu. Ale jest dobrze.
Wiedziałem co kupuję, jeżeli chcę \"jechać\" a nie przemieszczać się to muszę się liczyć ze wzrostem paliwa ponad deklarowaną w instrukcji. Poza wymianą piszczących klocków hamulcowych po 3 tygodniach użytkowania odpukać (może jeszcze działa). Mam dużo uwag ( negatywnych) pod adresem serwisu nowakowskitoyota.pl na Bielanach we Wrocławiu. Kiedy kupujesz samochód jest bajkowo, później, jak zawsze. W pewnym momencie spytałem - czy to rzeczywiście nowakowski. Bo zbywanie klienta to skandal (bez szczegółów).
Toyota - wydawałoby się, marka niezawodna. Oby tak było, ale widzę dużo oszczędności, które mogą wpłynąć na jej jakość. Cholerne piszczące hamulce, po wymianie klocków nie są takie ostre jak były???. Koło dojazdowe... Plastiki - jeszcze nie trzeszczą...
Marka kojarzona z niezawodnością, dlatego zaufałem Toyocie i zamieniłem C4 na Auris (plany zakupu).Po przejechaniu ok. 500 km odezwały się klocki hamulcowe (przeraźliwy pisk). Ale muszę przyznać to co mnie między innymi zaskoczyło pozytywnie to hamulce w Auris. Samochód stawał prawie w miejscu przy hamowaniu. Pisk piskiem, ale brały OK!!!. Po wymianie klocków - do DUPY. Bez pisku, ale miękko, pedał mocno w podłogę i jest stop. Tak nie było. Serwis twierdzi - tak ma być. A ja twierdze, że było lepiej. Zaczynam żałować, że zgłosiłem problem, nich by sobie piszczały...
Za krótko użytkuję, aby ocenić usterki poważne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW [l/100km]

5,8