Ocena kierowcy - Toyota Auris II Hatchback 5d Facelifting

babciaela, 7 lat temu
Silnik 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rok produkcji 2016
Toyota Auris II Hatchback 5d Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : zdecydowanie bardzo udana, klasyczna jednostka silnika. W tej wersji polecam gorąco. Jak mi go ukradną - kupię taki sam :)
Po pierwszych 5 tys. mogę już coś powiedzieć :). Zdecydowanie najbardziej dynamiczna z moich toyot. Wyposażenie (Premium) trafione. Jeszcze nie znalazłam czegoś, czego można by się czepić. Polecam.
w tej wersji nic nie brzeczy, nie tłucze i nie charczy. Jazda jest przyjemnością. W kabinie (dość) cicho; przyspiesza plynnie i bez zastanowienia
Czasem jeszcze "haczy" wsteczny; mam nadzieję, że się ułozy. Po 5 tys - faktycznie - ułożył się! Albo lepiej wyczuwam skrzynię :)
bez zastrzeżeń: reaguje błyskawicznie na ruch kierownicą; prowadzi się miękko. Ładnie pokonuje nierówności - bez żadnych dodatkowych odgłosów i hałasów. Mam nadzieję, że tak zostanie
Wyposażenie samochodu w kamerę cofania kompensuje słabą widoczność przez tylną szybę przy cofaniu. Boczne szyby nie mają dodatkowych słupków, które ograniczały widoczność w Auris I.
bardzo dobrze skonstruowany kokpit ale proszę pamiętać, że dopiero w wersji Premium jest możliwość regulacji wysokości fotela - co ergonomię, komfort i widoczność personalizuje
Doskonale wydajna klimatyzacja automatyczna; błyskawiczne osuszanie szyb. Ciekawe (i bardzo precyzjnie) rozwiązane "nadmuchy" w skrajnych krańcach deski
Obniżenie całkowitej wysokości samochodu w stosunku do poprzedniej wersji o ok.5 cm wyraźnie odczuwa się zmniejszeniem przestrzeni nad głową kierowcy (wskazany wybór wersji z regulowaną wysokością fotela)
Nieźle.
Na razie tylko leję paliwo leję i jeżdżę więc koszt standardowe
moja wersja wyposażenia - dla mnie absolutnie trafiona; ceny z promocjami adekwatne do jakości; zawsze mogło by być taniej ale jeśli hasło "lider niezawodności" nie okaże się ściemą - cena do przełknięcia
Nie ma prawa się nic zepsuć - toż to dopiero pierwsze 2 tys. km
Nie wywołuj wilka z lasu!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Valvematic 132KM 97kW [l/100km]

6,2