Ocena kierowcy - Toyota Auris II Hatchback 5d

Jacek, 8 lat temu
Silnik 1.8 HSD 136KM 100kW
Rok produkcji 2013
Toyota Auris II Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Najprzyjmnieszy jest system głośnomówiący telefonu oraz cały system multimedialny. Badzo ułatwia życie w aucie.
Konstrukcja dobra, przyjemne prowadzenie, ergonomia też jest w porządku. Pojazd daje poczucie bezpieczeństwa biernego oraz pewnie aktywnego podczas jazdy. Jednak jest głośne, silnik po przekroczeniu pewnych obrotów jest poprostu denerwująco głośny.
Silnik 1.8 powinnien w moeje ocenie miec wiecej mocy około 130 km silnik elektryczny w mieście funkcjonuje całkiem ok lecz nie rozumię dlaczego nie pomaga auto w trasie przy wzniesieniach nie dołącza się, zaś spalinowy zwiększa swoje obroty bo CVT nie wie co to moment obrotowy. Poważny błąd- który można by było łatwo wyeliminować odpowiednim oprogramowaniem całego układu.
Skzyna bezstpniowa, tak jak w miście mozna uznać żę działa odpowiednio na trasie zupełnie niszczy komfort i satysfakcje podróżowania. każde dodanie gazu, nawet nieznaczne powoduje wzrost obrotów silnika. Skrzynia zupełnie nie wie co to jest elastyka i moment obrotowy
Jest dobrze może nawet bardzo dobrze stabilnie mimo warunków całego roku włącznie teraz na zimowych oponach w około +5 mokro jest ok przy dynamicznej jeździe. Od opon zależy bardzo dużo!
mam 198 cm wzrostu i jest miejsca dość dla mnie, znalazłem swoją pozycję nawet na przebiegi powyżej 1000km. przy takim wzroście wielki plus. Niżsi kierowcy będą się czuć zapewne bardzo komfortowo.
wszystko jest i działa tak jak w aucie winno działać luksusu nie ma bo to nie ten model. ale wystarczy żeby czuć się bardzo dobrze.
Latem klimatyzacja wysmienicie, przy malch szybach bocznych tylnej nie ma problemu ze słońcem w aucie. Jest poprostu chłodno i szybko robie się chłodno nawet przy + 39. Ogrzewanie rónież bardzo dobrze.
Prestrzeń jest wystarczająca
Brak wyciszenia wielki minus.
Spodziewałem się więcej Jest jak na reklamie proszku do prania. Jeśli chcesz 3.6 l to idź do lekarza może ci pomoże jeśli chcesz 4 litry to latem i ciągle z górki jeśli chcesz 4.5 litra to realnie latem ale bez dotykania pedału gazu. jeśli chcesz jeździć w miarę normalnie nazbyt ni e koncentrując się na ekodrivingu musisz zalożyć 5l. Wartości są realne w mieście w trasie raczej spodziewć się trzeba 5.5 dla jazdy do 110 km ale nie autostrada czy ekspresówka powyżej 120 zaczyna się 7 i więcej litrów. Jazda w górach to zupełna porażka całego układu WYJE JAK Mototcross
kupiłem z salonu po 3000 km za 60000 więć u mnie ok 100000 nigdy bym nie zapłacił za ten pojazd. tzn za HSD. Pojazd ok z 2.0 D plus automat jednak nierealny w kraju.
Na razie jeździ, kupiłem toyotę z myslą że pojeździ.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 HSD 136KM 100kW [l/100km]