Ocena kierowcy - Toyota Avalon III

marek, 11 lat temu
Silnik 3.5 V6 268KM 197kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avalon III 3.5 V6 268KM 197kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Spalanie b.przyzwoite chociaż tutaj w Bostonie to prawie bez znaczenia.
Drodzy piszący,forum słuzy do rzeczowych wpisów aby ew.zainteresowany mógł sie zorientować czy warto auto kupic.Mam wrażenie że piszący tu Avalona maja za \"sufit\" motoryzacji.Przesiadając sie z małych aut może i jest OK ale porównując w tej klasie jest blado.Jeździłem lexusem ES 2002-moze nie najpiekniejszy ale auto do jazdy,porównując z Avalonem-jakość uderzająco różna.Spasowanie elementów,obrzycie skóry (prosze porównac jakość skóry!,krzywe ściegi i obszycia,szpary!)Co to za gołe blachy w bagazniku? To topowa toyota!Podobnie z nissanem którym jeżdżę teraz (przypadkowy zakup)Nie sądziłem że Maxima będzie tak druzgocąco lepiej wykonana! Z infinity zony nie porównuję bo toyota nie ma się czym pochwalic.Generalnie marka chyba w upadku a toyoty staja sie autami 2ej kategorii w porównaniu z Lexusami np.Jeszcze niedawno toyota była naprawde autem do tłuczenia po hoghwayach,teraz wiele znajomych wybiera hyundaia i sobie chwalą.Mam nadzije,że kara ich otrzeźwi.A juz nie moge przezyc tego terkoczacego silnika-żal mi było kasy na advokata.
Silnik wadliwy - do 30min terkot zaworów nie do wytrzymania - dealer upiera się że nic nie słychać-po 30min ustepuje.Musiałem sie pozbyc auta.
Skrzynia-6 biegów ale za bardzo wyczuwalnie zmienia biegi- w porównaniu z lexusem es (doładowana komfortem camry) czy nissanem,tudzież infinity mojej żony - kiepsko to u avalona wygląda.Przeciez ta firma ma zaplecze!
Full size,nie do szaleństw,poprawnie,nie czuje sie 5m.
Bez zarzutu.
Żadnych cudów OK,wyświetlacz stareńki,pomogłaby navi.
Dobrze nagrzewa,gorzej chłodzi ale to subiektywne odczucie.
full size-dobre obszerne wnętrzne,jak w chryslerze 300c lub maximie.Nikomu nie powinno brakować miejsca (mam 195cm)
Wyciszenie poprawne,powyżej 70mil troche dokuczliwe.Kiepski sprzet audio - marketowy,czasami dźwięk jak w puszce po rybach.Komu wydaje się dobry (np po przesiadce z taniego compacta) polecam pierwsze z brzegu sprzety seryjne chryslera 300m - infinity lub 300c - boston acoustic.Ojciec chołduje tej marce,skad inąd kompletnie bezawaryjnej (3,5l i 5,7 hemi)Tam sprzęt i dźwiek bajkowy.W poprzednim moim aucie lexusie ES - mark levinson równie dobry.Avalon - cóż,kiepsko,tanio.
Srednio 24mile z galona -bez cudów ale bez tragedii.
Srednia cena za średnie auto-nie tego się spodziewałem,poprzedna generacja nie do zajeżżenia,znajomi chwalą i jeżdża (300tys mil przebiegu i jeździ po remoncie jedynie skrzyni!)- ten model przereklamowany.
Silnik TRAGEDIA.Najgorsze jest to ze Toyota umywa rece.Jeździłem autem rok,sprzedałem z dużą strata.Żałuję ale dlatego że w grudniu Toyota padła w sporze zbiorowym ( usa) i wypłaca polubownie 1,2 miliarda $ jako odszkodowanie za złe układy hamulcowe,m.in ten silnik i mnóstwo innych błędów - wpadłoby troche grosza.Co sie dzieję z ta firmą ????
Silnik,zacinjaca sie klima (kompresor).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 268KM 197kW [l/100km]

12,3